Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

RADOM

Budowa RCS do prokuratury

poniedziałek, 01 lipca 2019 14:46 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Minister Marek Suski obawia się, że będzie ciężko wyłonić kolejnego wykonawcę budowy Radomskiego Centrum Sportu przy ulicy Struga. Jak już informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, ani jedna oferta nie wpłynęła na przetarg na dokończenie inwestycji. MOSiR ma rozpisać nowy przetarg. A PiS zamierza skierować wniosek do prokuratury, aby zbadała sprawę budowy kompleksu sportowego.

- Z pewnością potencjalni wykonawcy, po przeanalizowaniu całej sytuacji, wyrazili swoje obawy, że będzie trudno dokończyć budowę. Jako PiS nadal stoimy na stanowisku, że prezydent miasta powinien odwołać odpowiedzialnych za nadzór prac budowlanych. Audyt wykazał, że gdzieś zaginęło kilkanaście milionów złotych. Dlatego zamierzamy skierować wniosek do prokuratury, aby zbadała sprawę. Chcemy zainteresować organy ścigania, bo wszystko wskazuje, że zostało złamane prawo - powiedział minister Marek Suski:

Przypomnijmy, że 1 marca 2019 roku MOSiR definitywnie zakończył współpracę z konsorcjum wykonującym inwestycję po tym jak odstąpiło od prac. Prace przy budowie hali wykonane są w 85 procentach, przy stadionie natomiast w 53 procentach. MOSiR ogłosił przetarg na dokończenie inwestycji, a prezydent Radomia Radosław Witkowski zapowiedział, że Radomskie Centrum Sportu powstanie najpóźniej do września 2020 roku.

Kolejne ogłoszenie przetargowe w pierwszych dniach lipca zostanie skierowane do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. W ramach tego samego zadania wybudowany ma być także układ komunikacyjny wokół RCS-u.