Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stefan Młodszy, męczennik
Dziś jest: Sobota, 28 listopada 2020

RADOM

Suski: nie ma zgody na związki homoseksualne

wtorek, 16 lipca 2019 11:56 / Autor: Monika Nowakowska
foto: JSzczechowski/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

- Dopóki w Polsce rządzi PiS, nie ma zgody na związki homoseksualne - mówi minister Marek Suski. Szef Gabinetu Politycznego Premiera w wywiadzie dla TV Republika dodał, że partia Jarosława Kaczyńskiego nigdy nie wyrazi też zgody na adopcję dzieci przez pary tej samej płci.

– W Polsce jest konstytucja, która mówi i słusznie, że małżeństwo to jest związek kobiety z mężczyzna. Jeśli chodzi o coś w rodzaju takiego związku partnerskiego, to jeżeli ktoś nie chce brać ślubu kościelnego, to może wziąć ślub cywilny i to jest taki związek partnerski, bo to łatwo rozwiązać, to nie jest przez papieża uświęcony rozwód, tylko po prostu idzie się do urzędu, w sądzie rozwiązuje się małżeństwo. Tego rodzaju rozwiązania w Polsce są, natomiast my nie dajemy zgody na to, żeby były małżeństwa jednopłciowe, czyli homoseksualiści, którzy w następnym kroku zażyczą sobie adopcji dzieci - mówił Marek Suski.

Aprobata dla zawierania związków przez pary jednej płci mogłaby doprowadzić, zdaniem ministra, do poczucia dyskryminacji przez osoby żyjące w związkach małżeńskich. – Mógłbym powiedzieć, że rodziny w Polsce mogłyby poczuć się dyskryminowane, bo pewne ustępstwo od normy będzie afirmowane i będzie miało większe przywileje niż zwykła rodzina, więc wtedy wszyscy ludzie, którzy żyją w związkach małżeńskich, zgodnie z konstytucją powiedzą, że to oni się czują teraz dyskryminowani. Myślę, że te postulaty, jakkolwiek krzykliwe, to jest postulat niewielkiej części tych osób o odmiennej orientacji, ale oczywiście oni są bardzo narzucający swoją wolę - mówi Marek Suski.

Zdanaiem ministra, nawet w tak wąskiej grupie społeczeństwa, jak osoby o odmiennej orientacji seksualnej, są też takie, które nie zgadzają się na zawieranie związków małżeńskich. - Polskie prawo dopuszcza możliwość podpisania aktu notarialnego i przekazania majątku na konkretną osobę, niekoniecznie będącą rodziną, więc takie rozwiązania są - podsumował minister Marek Suski.