Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: 12 sierpnia 2020

RADOM

Kocykowe miasteczka

środa, 31 lipca 2019 12:06 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto za: MOPS
Elżbieta Warchoł

Wakacyjna zabawa dla młodszych i starszych

W najbliższy czwartek, 1 sierpnia o godzinie 12.00 przy ulicy Wernera 8 zawita „Kocykowe miasteczko”. To projekt realizowany od kilku lat przez organizatorów społeczności lokalnej- wyjaśnia Justyna Piątek rzecznik MOPS. W planach między innymi wspólne czytanie książek, malowanie, gry i zabawy sportowe, liczne konkursy z nagrodami, aerobik na trawie, podchody, malowanie twarzy. Kolejne spotkanie odbędzie się w piątek, 2 sierpnia przy ulicy M.Gajl. Dzieci w okresie wakacyjnym wymagają szczególnego nadzoru i organizacji czasu wolnego, który przeciwdziałałby nudzie i ewentualnym ich negatywnym zachowaniom. Nie zawsze rodzice są w stanie zorganizować dzieciom ten czas w sposób aktywny, interesujący i pobudzający do kreatywności. Może na to wpływać wiele czynników, m.in. problemy finansowe rodzin, niskie zaangażowanie rodziców w zorganizowanie dzieciom aktywnego wypoczynku, brak odpowiedniej wiedzy z zakresu wypełniania funkcji rodzicielskich i inne.

Organizatorzy społeczności lokalnej chcąc wyjść naprzeciw tym problemom kontynuują projekt „Kocykowe Miasteczko”. Poprzez zabawy, gry, konkursy i konkurencje sportowe uatrakcyjniają dzieciom czas wolny w okresie wakacji. Chcą też zainspirować rodziców do aktywnego organizowania czasu wolego swoim dzieciom, a także włączyć w te działania dorosłych mieszkańców- mówi Justyna Piątek rzecznik MOPS.

Realizacja projektu umożliwia też bezpośredni kontakt oraz budowę prawidłowych relacji pomiędzy mieszkańcami, a organizatorami społeczności lokalnej. Projekt „Kocykowe Miasteczko” został przygotowany dla dzieci w wieku 3-14 lat, zamieszkałych na terenie osiedli socjalnych. (za; MOPS Radom)

Tag:
Zapraszamy do nas: