Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia:
Dziś jest: 24 października 2020

RADOM

Co z abonamentami na parkingu przy Kelles-Krauza?

piątek, 02 sierpnia 2019 11:09 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Parkujący od wielu lat na wielopoziomowym parkingu przy ul. Kelles-Krauza obawiają się, że planowane zmiany pozbawią ich miejsc parkingowych. - Mieszkańcy nadal będą mogli korzystać na zasadzie najmu z części tego parkingu - uspokaja wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak. 

Parking ma być dostosowany do funkcji "Parkuj i Jedź" i ma stać się elementem tworzonej w Radomiu Strefy Wygodnego Ruchu. Przetarg na wykonanie remontu już jest rozstrzygnięty, wykonawca ma cztery miesiące na wykonanie prac. Do zadań zwycięskiej firmy należeć będzie przebudowa parkingu i dostosowanie go do funkcji "Parkuj i Jedź". To martwi użytkowników parkingu, którzy obawiają się, że wprowadzenie funkcji uniemożliwi im korzystanie z parkingu na zasadzie abonamentu - tak jak dotychczas:

Waldemar Lewandowski i Andrzej Laskowski korzystają z parkingu, ponieważ w na os. XV Lecia, gdzie obaj mieszkają, o miejsce parkingowe trudno. Wielopoziomowy parking to dla nich wygodna i stosunkowo miejscu zamieszkania mają ogromny problem ze znalezieniem miejsca parkingowego:

Parking składa się ze 181 miejsc, z około 80 z nich korzystają kierowcy w ramach abonamentu. Prezydent Radomia Konrad Frysztak uspokaja, że mieszkańcy będą mogli w dalszym ciągu korzystać na zasadzie najmu z części tego parkingu. Natomiast niewykorzystane do tej pory miejsca znajdą swoje zastosowanie:

Remontem parkingu zajmie się firma z Jastrzębi. Miasto zamierza przeznaczyć na inwestycję ponad pół miliona złotych. Inwestycja ma być gotowa do końca listopada. Parking przebudowany zostanie w ramach tzw. projektu multimodalnego. Na wprowadzenie Strefy Wygodnego Ruchu miasto pozyskało ponad 50 mln złotych z funduszy unijnych.