Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

RADOM

Uwaga! Pielgrzymi na drodze!

poniedziałek, 05 sierpnia 2019 07:47 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

5 i 6 sierpnia na ulicach Radomia spotkamy pielgrzymów

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że związku z planowanym przejściem pielgrzymek na Jasną Górę, W dniach 5 i 6 sierpnia 2019 roku (poniedziałek i wtorek) mogą wystąpić utrudnienia w ruchu i komunikacji miejskiej w Radomiu, szczególnie w rejonie Borek i Jeżowej Woli.

W dniu 5 sierpnia grupa pątników z Kozienic przejdzie w godzinach około 15:00-17:00 sprzed kościoła w Rajcu Szlacheckim przez ulice Kozienicką, Żółkiewskiego, Kozienicką, Struga, 11 Listopada, Szarych Szeregów oraz Wernera do kościoła przy skrzyżowaniu z ulicą Dworską na Kapturze. W godzinach około 16:30-18:00 grupy pątników z Pionek oraz Zwolenia przejdą przez ulice Skaryszewską, Słowackiego i Idalińską - jedna przed kościół na Idalinie, a druga dalej na Malczew.

W dniu 6 sierpnia w godzinach około 7:00-9:30 grupy pątników z poszczególnych parafii będą maszerować w stronę Wyższego Seminarium Duchownego przy ulicy Młyńskiej. Utrudnień w ruchu należy spodziewać się między innymi na odcinkach ulic 11 Listopada, 25 Czerwca, Brata Alberta, Chrobrego, Gajowej, Gospodarczej, Jana Pawła II, Konopnickiej, Kusocińskiego, Limanowskiego, Maratońskiej, Mieszka I, Mireckiego, Narutowicza, Okulickiego, Południowej, Rapackiego, Słowackiego, Szarych Szeregów, Toruńskiej, Warszawskiej, Wierzbickiej i Wjazdowej.

W godzinach około 8:00-11:00 (w trakcie dojścia poszczególnych grup oraz podczas mszy świętej obok gmachu seminarium) wjazd w ulicę Młyńską może być dopuszczony tylko dla pojazdów upoważnionych przez organizatorów pielgrzymki.

Około godziny 11:00 nastąpi wyjście wszystkich grup z placu przy seminarium ulicami Nadrzeczną, Starokrakowską i Krychnowicką w kierunku Kowali. Na tej trasie ruch będzie znacznie utrudniony do około godziny 12:30. Może to spowodować duże opóźnienia autobusów linii 17 (będą one jeździć w tym rejonie stałą trasą).

Nad bezpieczeństwem przemarszu grup pątników będą czuwali funkcjonariusze policji i Straży Miejskiej oraz służby porządkowe pielgrzymki. Prosimy kierowców o zachowywanie ostrożności na trasach przejścia pielgrzymów. W miarę możliwości warto omijać ciąg ulic Limanowskiego, Starokrakowskiej i Krychnowickiej w godzinach około 7:30-12:30. Sugerowane objazdy przebiegają w obu kierunkach ulicami Łukasika, Wierzbicką, Warsztatową i Lipskiego (dojazdy będą możliwe przez ulice: Toruńską, Starowiejską, Gospodarczą, Potkanowską bądź Stalową).

Źródło: MZDiK

Zapraszamy do nas: