Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Radny z Radomia z wyrokiem za znęcanie się nad żoną

wtorek, 06 sierpnia 2019 15:42 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Miał przez siedem lat znęcać się fizycznie i psychicznie nad żoną, a także dotkliwie ją pobić. Mowa o Jarosławie R. radnym Rady Miejskiej i aktorze Teatru Powszechnego w Radomiu. Wyrok nie jest prawomocny.

Po przeprowadzeniu postępowania dowodowego sąd uznał oskarżonego za winnego zarzucanych mu czynów. Aktor usłyszał zarzut długotrwałego znęcania się nad żoną oraz dotkliwego pobicia kobiety. Znęcanie polegało na wszczynaniu awantur, wyzywaniu, grożeniu czy szarpaniu żony. Zdaniem sądu sytuacja trwała przez siedem lat, aż do lutego 2017 roku, kiedy to Jarosław R. dokonał uszkodzenia ciała żony poprzez uderzanie jej po głowie. Szczegóły wyroku zna sędzia Arkadiusz Guza - rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu:

Radny nie przyznał się do winy. Sąd skazał go na dwa tysiące złotych grzywny, wpłatę trzech tysięcy złotych nawiązki na rzecz żony, a także pokrycie kosztów sprawy.

Wyrok nie jest prawomocny, oskarżony ma prawo do złożenia apelacji. Jak dodaje Arkadiusz Guza do sądu wpłynął wniosek obrońcy oskarżonego o sporządzenie uzasadnienia wyroku. Zostało ono sporządzone i przesłane obrońcy oskarżonego. Termin na wniesienie apelacji upływa w czwartek, 8 sierpnia. - Przyjmuje się powszechnie, że wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku to tzw. zapowiedź apelacji - wyjaśnia rzecznik radomskiego sądu.

Zapraszamy do nas: