Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

RADOM

Laureaci odebrali kluczyki!

czwartek, 15 sierpnia 2019 10:31 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Julita Grabowska i Mikołaj Bednarczyk - laureaci konkursu "Moje pierwsze prawo jazdy" organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Galerię Słoneczną odebrali główne nagrody. Z Radomskiego WORD-u wyjechali nowymi skuterami. 

Konkurs skierowany był do osób w wieku od 13 lat do 17 lat, które nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdami na kategorię AM, A1, B1 i T. Natomiast celem konkursu jest promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz uświadamianie zarówno dzieci jak i rodziców o tym, że poruszanie się skuterem czy motorowerem po drogach publicznych wymaga posiadania prawa jazdy kategorii AM. Organizatorami konkursu są Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Galeria Słoneczna. 

Konkurs odbył się w maju i składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej (relacja tutaj). Uczestnicy, którzy wykazali się największą wiedzą i umiejętnościami wygrali kurs prawa jazdy kategorii AM. Kiedy uporali się z egzaminem i zdobyli uprawnienia mogli otrzymać drugą część nagrody - skutery. Julita Grabowska i Mikołaj Bednarczyk - laureaci konkursu cieszą się, że nagrody w końcu do nich trafiają: 

 

- W naszym społeczeństwie funkcjonuje stereotyp, że nie potrzeba prawa jazdy, by poruszać się skuterem. Chcemy to zmienić - wyjaśnia Marcin Ciężkowski - dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu: 

 

 Samorząd Województwa Mazowieckiego od lat wspiera akcje organizowane przez radomski WORD. Podobnie było w przypadku konkursu "Moje pierwsze prawo jazdy". - To konkurs, który warto organizować. Nawet ci, którzy nie zdobyli nagród, musieli przygotować się do udziału w konkursie. Ta wiedza pozostanie i na pewno przyda się im jako uczestnikom ruchu drogowego - mówi Rafał Rajkowski - wicemarszałek województwa mazowieckiego i przyznaje, że wysoki poziom konkursu odczuł na własnej skórze: 

 

 Organizatorzy już dziś zapowiadają kolejną edycję konkursu.