Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

RADOM

Amfiteatr do przebudowy

środa, 21 sierpnia 2019 08:46 / Autor: Monika Nowakowska
foto: fb/amfiteatr
Monika Nowakowska

Jego początki sięgają 1978 roku, kiedy to rozpoczęto prace budowlane. Stawiany siłami mieszkańców i załóg radomskich zakładów pracy ma teraz szansę na rewitalizację. Miejski Ośrodek Kultury "Amfiteatr" doczeka się przebudowy.

MOK "Amfiteatr" to miejsce cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem radomian. To właśnie tu swoje pierwsze kroki stawiały zespoły IRA, Renesans czy Big Band Mundana. Na scenie prezentowały się też największe gwiazdy polskiej i zagranicznej estrady. "Amfiteatr" znajduje się w miejscu, do którego, jak mówią artyści z całej Polski, "...Nie sposób nie trafić " - wspomina najdłuższy stażem pracownik ośrodka Małgorzata Kraska:

Amfiteatr to miejsce bardzo lubiane przez radomian. Największa w Radomiu scena oraz widownia mieszczącą ponad 6 000 osób daje mozliwość organizowania dużych imprez masowych dla całych rodzin - chwali wiceprezydent Karol Semik:

 Największą bolączką jest brak zadaszenia. Władze miasta doskonale znają problem i deklarują pomoc:

 W ciągu najbliższych tygodni magistrat ma ogłosić konkurs architektoniczny. Miejsca dla widzów zyskają zadaszenie. – Chcemy, żeby amfiteatr stał się miejscem nowoczesnym i dostępnym dla radomian przez cały rok – zapowiada wiceprezydent miasta Konrad Frysztak:

Koszt inwestycji nie jest na razie znany, ale magistrat zapowiada, że oprócz środków z budżetu gminy postara się o pozyskanie funduszy zewnętrznych.

"Amfiteatr" został oddany do użytku na początku 1980 roku. Instytucja nosiła wtedy nazwę Dzielnicowego Domu Kultury "Obozisko" i pełniła wówczas nadrzędną rolę nad Domem Kultury „Idalin”, Domem Kultury „Obozisko” oraz Klubem Środowisk Twórczych „Łaźnia”.