Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlnia Letnisko, Groszowice
Dziś jest: Niedziela, 24 października 2021

RADOM

Budowlanka przed stuleciem

piątek, 23 sierpnia 2019 13:21 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Zespół Szkół Budowlanych w Radomiu obchodzi w tym roku jubileusz 100-lecia istnienia. W październiku odbędą się obchody, gotowy jest już wielki mural. 

 - Przygotowania trwają od września ubiegłego roku. Było już wiele wydarzeń, związanych z obchodami jubileuszu. W tej chwili jesteśmy na finiszu przygotowań. Przed szkołą jest piękny mural, wykonany przez artystę z Salwadoru. Odsłonięcie odbędzie 18 października - mówi dyrektor Jolanta Skoczylas. 

Mural będzie trwałą pamiątką jubileuszu. - Chodziła nam po głowie myśl, żeby przygotować coś interesującego, co moglibyśmy nazwać swoistym dziełem stulecia... I niczym gwiazdka z nieba pojawił się pomysł muralu i został ten pomysł wcielony w życie. Człowiek, który przyjechał zupełnie z zewnątrz zwrócił uwagę na naszą szkołę, na ten budynek. Przyciągnęła go informacja o tym, że obchodzimy jubileusz 100-lecia istnienia - mówi wicedyrektor szkoły Maria Świerczyńska, przewodnicząca komitetu jubileuszowego. 

Obchody odbędą się 18-19 października. Szkoła będzie otwarta w piątek już od rana. Tego dnia będzie odsłonięty mural i pamiątkowa tablica. Jubileuszowa Msza Św. sprawowana będzie w radomskiej katedrze. Będzie też uroczysta akademia, bal. W sobotę szkoła również będzie otwarta. Odbędą się spotkania po latach w klasach.

Dyrekcja już teraz zaprasza wszystkich absolwentów. - Apeluję do wszystkich chętnych, do wszystkich, dla których szkoła budowlana jest ważna, aby byli na tym jubileuszu. To jest niesamowite wydarzenie - 100 lat naszej Budowlanki - mówi dyrektor Skoczylas. 

Natomiast 2 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Zespół Szkół Budowlanych otworzy aż 18 pierwszych klas. Konieczne będzie uruchomienie dwóch zmian. - Od wielu lat największym powodzeniem cieszy się zawód technik budownictwa, a z branżowych szkół - monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie - mówi dyrektor Jolanta Skoczylas.

 

PROGRAM

18 października 2019 r.

9.00 – otwarcie okolicznościowych wystaw, odsłonięcie pamiątkowego muralu i okolicznościowej tablicy

11.30 – przemarsz uczestników uroczystości do Katedry

12.00 – uroczysta msza święta w Katedrze, ul. Sienkiewicza 13.

13.30 – okolicznościowa akademia w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

18.00 – spektakl w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu (dla zainteresowanych)

20.00 – Bal Absolwentów

19 października 2019 r.

od godz. 10.00 – spotkanie absolwentów, nauczycieli, pracowników i uczniów w Zespole Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu przy ul. Kościuszki 7 – rozmowy, wspomnienia, zwiedzanie okolicznościowych wystaw.

 

Szczegóły na zsb.radom.pl.