Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Leonard Murialdo, prezbiter
Dziś jest: 30 marca 2020

RADOM

KO przymierza się do 3 mandatów

poniedziałek, 02 września 2019 17:39 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Koalicja Obywatelska w Radomiu oczekuje 3 mandatów do Sejmu. Mówiła o tym Joanna Kluzik-Rostkowska, która otwiera listę w okręgu radomskim. Dzisiaj działacze Platformy Obywatelskiej przedstawili ostateczną listę do Sejmu i Senatu.

Joanna Kluzik-Rostkowska powiedziała w rozmowie z Radiem Plus Radom powiedziała, że budowanie list zawsze budzi wiele emocji. - Do tej pory w Radomiu była silna liderka, czyli Ewa Kopacz. Moją rolą jest przywrócenie trzech mandatów w okręgu radomskim. To nie jest problem tego, że radomska PO jest przeciwko mojej osobie. Emocje już opadły - tłumaczyła Joanna Kluzik-Rostkowska:

Szef PO w Radomiu Rafał Rajkowski przedstawiając kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu i Senatu powiedział, że jest to mocna drużyna. - Jesteśmy w trakcie rejestracji w komisji wyborczej. Mam zaszczyt dziś przedstawić drużynę jutra, silnych kandydatów z okręgu nr 17. Myślę, że ten zespół jest w stanie mocno zawalczyć o dobry wynik, na co bardzo liczę, tym bardziej, że są to silne osobowości, które pochodzą z powiatów całego regionu radomskiego - powiedział Rafał Rajkowski. Listy KO do Sejmu i Senatu poparło ok. 25 tys. osób:

Kandydatem KO do Senatu w okręgu nr 50 jest Marta Michalska-Wilk. - Liczę na dobry wynik. Chcemy wprowadzić jak największą liczbę posłów i senatorów do polskiego parlamentu. Liczę na poparcie ze strony całej opozycji - powiedziała radna Rady Miejskiej w Radomiu:

Oficjalna lista kandydatów KO do Sejmu RP z okręgu radomskiego:

1. Joanna Kluzik-Rostkowska

2. Leszek Ruszczyk

3. Anna Maria Białkowska

4. Małgorzata Woźniak

5. Konrad Frysztak

6. Andrzej Oziębło

7. Magdalena Nowacka

8. Mieczysław Maciąg

9. Iwona Łukasiewicz

10. Bartłomiej Majcher

11. Marek Warchoł

12. Adam Pałgan

13. Barbara Kwiatkowska

14. Agnieszka Denkiewicz

15. Mariola Szymczyk

16. Wojciech Kutyła

17. Elżbieta Szczepaniak

18. Tomasz Śmietanka

Zapraszamy do nas: