Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jan z Dukli, prezbiter
Dziś jest: 08 lipca 2020

RADOM

Powstaje Strefa Przemysłowa na Wólce Klwateckiej

wtorek, 03 września 2019 12:05 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Na terenie między ulicami Warszawską, Witosa i Rataja ma powstać nowa, przemysłowa dzielnica Radomia. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu ogłosił przetarg na budowę układu komunikacyjnego na Wólce Klwateckiej.

W ramach tego zadania mają powstać drogi, które umożliwią dojazd do poszczególnych zakładów zlokalizowanych na tym terenie. Wszystkie budowane odcinki będą drogą asfaltową z chodnikami i zjazdami z kostki brukowej. Jednocześnie powstanie prawoskręt z ulicy Warszawskiej w ulicę Witosa. – To niezbędna inwestycja, która połączy dwie ważne ulice i będzie uzupełnieniem sieci dróg publicznych w inwestycyjnej części Radomia. Chcemy przystąpić do tej inwestycji, abyśmy już za kilkanaście miesięcy mogli lokować tam pierwsze firmy. W tej chwili jesteśmy na etapie rozmów z potencjalnymi inwestorami. Mam nadzieję, że tak samo szybko jak będziemy budować te drogi, tak samo szybko będziemy mogli wprowadzać tam nowe firmy – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Przypomnijmy, że na budowę układu komunikacyjnego na Wólce Klwateckiej Radom otrzymał dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego w kwocie 4 milionów złotych. – Wniosek o dofinansowanie złożyliśmy też w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, ale niestety do dziś nie mamy żadnej odpowiedzi. To trochę takie polityczne mamienie, że powstają drogi w ramach tego funduszu, ale do Radomia nadal żadna złotówka nie trafiła – dodaje Konrad Frysztak

Na oferty od zainteresowanych firm MZDiK czeka do 16 września.

Zapraszamy do nas: