Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Łaski Bożej              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Dąbrówka
Dziś jest: Piątek, 07 maja 2021

RADOM

Skrócona trasa "Ósemki"

czwartek, 19 września 2019 08:28 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Do odwołania większość wariantowych kursów linii 8 będzie wykonywana do Cerekwi. Powód: prace na trasie z Radomia do Krzyszkowic prowadzone przez Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych. 

Następny etap zaplanowanych robót, które polegają na układaniu nawierzchni bitumicznej na przebudowywanej drodze wiąże się z czasowym zamykaniem jej dla ruchu kołowego od skrzyżowania z trasą wojewódzką nr 733 w Golędzinie do skrzyżowania z zachodnią drogą serwisową trasy ekspresowej S7 - obwodnicy Radomia. Prace będą prowadzone w określonych terminach, dlatego poza nimi autobusy komunikacji miejskiej będą mogły tamtędy warunkowo kursować.

- W dni powszednie w godzinach 7.00-19.00 oraz w soboty będzie obowiązywała trasa skrócona do tymczasowej pętli Cerekiew / Kościół (zawracanie na parkingu obok kościoła Świętego Stanisława - u zbiegu ulic Radomskiej i Długiej). Dla kursów wykonywanych na trasie skróconej będą nieczynne przystanki: Cerekiew / Kościół 25 (tylko w stronę Golędzina), Cerekiew I (NŻ) 23 i 26 (w obu kierunkach) oraz wszystkie w Zatopolicach i Golędzinie - wyjaśnia Dawid Puton - rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu i dodaje: - Odjazdy autobusów miejskich linii 8 z tymczasowej pętli końcowej będą wykonywane według stałego rozkładu jazdy dla przystanku Cerekiew / Kościół 28.

W dni powszednie do godziny 7.00 oraz w niedziele będzie obowiązywała stała trasa do pętli końcowej w Golędzinie.

Inwestorem przebudowy drogi przez Cerekiew, Zatopolice oraz Golędzin jest Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Radomiu.