Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Marek, Ewangelista
Dziś jest: Czwartek, 25 kwietnia 2024

RADOM

Radom miastem pierwszej prędkości?

piątek, 20 września 2019 16:11 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Warsztaty, debaty i wizja Radomia, jako miasta pierwszej prędkości. W Radomiu odbyło się Forum 590. 

Forum 590 Radom to inicjatywa, która pozwoli rozszerzyć ideę Kongresu 590. 

Forum w Radomiu było przestrzenią dyskusji na temat przyszłości największego miasta południowego Mazowsza. Podczas wydarzenia przeprowadzone zostały warsztaty, podczas których uczestnicy mogli wypracować pomysły i założenia omówione podczas debat.

W piątek, 20 września w Radomiu spotkali się przedsiębiorcy, samorządowcy i studenci, by zdefiniować problemy i wyzwania, z którymi się mierzą, a także spróbować wypracować pewne rozwiązania poprawiające jakość życia w Radomiu. Panel główny Forum odbywał się pod nazwą "Radom - miasto pierwszej prędkości". - Radom ma realna szansę. by stać się miastem pierwszej prędkości - przekonuje Michał Hasik - prezes Forum Zrównoważonej Technologii, współorganizator i partner Forum 590 w Radomiu:

Jednym z prelegentów był minister Marek Suski- szef kancelarii premiera. - Chodzi o to, żeby pokazać różne możliwości - nie zasklepić się tylko w tym, co na co dzień widzimy, usłyszeć o pewnych możliwościach, nawiązać kontakty - mówi minister Suski i dodaje: - Radom ma potencjał, a jednocześnie rozwija się niezbyt dynamicznie:

W programie spotkania była również debata na temat Pracowniczych Planów Kapitałowych. - Pracownicze Plany Kapitałowe są o tyle ciekawe, że przy niewielkim nakładzie własnym można uzyskać wysokie zwroty - wyjaśnia Małgorzata Smołkowska - członek zarządu spółki PFR Portal:

Z punktu widzenia pracownika program powinien być bardzo opłacalny. - Program jest bardzo tani - to jest coś, co wyróżnia go w stosunku do OFE - mówi Mariusz Adamiak - szef biura strategii rynkowych w PKO Banku Polskim i dodaje: - Program stara się łączyć interes pracownika - przyszłego emeryta i jednocześnie interes gospodarki:

- Niewątpliwie Pracownicze Plany Kapitałowe są kosztem dla pracodawców. Jednak biorąc pod uwagę dynamicznie rosnące płace w skali 7-10 procent rocznie, to wydaje się, że to półtora procenta nie powinno być jakimś ogromnym problemem - przekonuje Adam Gola - prezes zarządu Pocztylion Arka Powszechne Towarzystwo Emerytalne:

Kongres 590 odbędzie się 7-8 października w Jasionce k. Rzeszowa. Będzie to spotkanie liderów biznesu, nauki i opinii publicznej.