Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: 04 lipca 2020

RADOM

Powstanie trzeci odcinek trasy N-S

poniedziałek, 23 września 2019 10:47 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

W październiku zostanie ogłoszony przetarg na projektowanie i budowę trzeciego odcinka trasy N-S, który połączy ulicę Żeromskiego z Żółkiewskiego. Na najbliższej sesji radni miejscy rozpatrzą wniosek o zwiększenie w Wieloletniej Prognozie Finansowej planu wydatków o 30 mln złotych.

Droga będzie miała około 3 kilometrów i będzie biegła wzdłuż linii kolejowej. - Mamy już stosowne uzgodnienia z PKP PLK. To bardzo ważna inwestycja, element Strefy Wygodnego Ruchu. Po oddaniu do użytku odcinka od ulicy Beliny Prażmowskiego do Żeromskiego ruch na Szklanej znacznie się zwiększył, a planowany odcinek trasy N-S tę ulicę odciąży. Ułatwi też dojazd do centrum miasta mieszkańcom północnej części Radomia, a także wielu innych miejscowości np. Pionek czy Kozienic - mówi wiceprezydent Konrad Frysztak:

Trzeci odcinek trasy N-S będzie się zaczynał pod wiaduktem w ulicy Żeromskiego. Dalej droga będzie biegła wzdłuż ulicy Szklanej, a tuż za mostkiem będzie skręcała w stronę torów kolejowych. W ciągu ulicy Kozienickiej zostanie wybudowany wiadukt. Nową drogą będzie można dojechać do ulicy Żółkiewskiego.

Przypomnijmy, że obecnie dobiegają końca prace przy realizacji pierwszego etapu budowy trasy N-S. Wkrótce będzie gotowy wjazd i zjazd z wiaduktu w ulicy Słowackiego. Podpisana jest także umowa z wykonawcą prac przy budowie drugiego odcinka od osiedla Południe do węzła przy ulicy Młodzianowskiej.

Zakończenie inwestycji planowane jest na 2023 rok.

 

Zapraszamy do nas: