Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

RADOM

Odblaski wracają do przedszkoli i szkół

środa, 25 września 2019 09:28 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Jakub Szczechowski/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Po wakacyjnej przerwie Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu wraca do przedszkoli i szkół z akcjami promującymi bezpieczeństwo. Nie zabraknie ciekawostek i upominków dla najmłodszych/ 

Od wielu lat Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu prowadził skierowaną do uczniów szkół podstawowych akcję "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". W ubiegłym roku grupa odbiorców rozszerzyła się o przedszkolaków i pierwszoklasistów. Celem prowadzonych w placówkach działań jest zwiększanie świadomości najmłodszych uczestników ruchu drogowego na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Pracownicy WORD-u podczas spotkań z dziećmi mówią o bezpiecznych zachowaniach na drogach, ale również o potencjalnych zagrożeniach. Chodzi o to, aby w przystępny sposób przekazać dzieciom wiedzę, która może uratować ich życie.

- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego prowadzi szereg akcji, które mają na celu uświadomienie konieczności bezpiecznych zachowań wśród użytkowników ruchu drogowego - mówi Rafał Rajkowski - wicemarszalek Województwa Mazowieckiego: 

Jednak spotkania to nie tylko "pogadanki", ale również upominki dla dzieci. Najmłodsi otrzymują zestawy odblasków oraz świecące gadżety. - Najwięcej radości mi sprawia, kiedy widze rowery ozdobione naszymi odblaskami - mówi Marcin Ciężkowski - dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu:

Akcje inaugurujące działania w roku szkolnym 2019/2020 odbędą się w czwartek, 26 września w Przedszkolu Publicznym nr 13 w Radomiu i w piątek, 27 września w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 również w Radomiu.