Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Felicjan, męczennik
Dziś jest: Czwartek, 29 października 2020

RADOM

Grupa Enea złożyła kolejną ofertę dla Radomia

piątek, 27 września 2019 11:54 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Kolejna oferta Enei leży na biurku prezydenta Radomia. Mówił o tym minister Marek Suski, który był gościem Radia Plus Radom.

Dla ministra Marka Suskiego niezrozumiała jest postawa władz Radomia w sprawie propozcji państwowego giganta energetycznego, który chce zainwestować w miejską spółkę ciepłowniczą Radpec SA:

Przypomnijmy, że na jednej z tegorocznych sesji Rady Miejskiej w Radomiu przedstawiono plany inwestycyjne Radomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Radpec. Głównym celem projektu jest przystosowanie firmy do wymogów wynikających z przepisów unijnych związanych z emisjami gazów i pyłów do powietrza. Radpec planuje to zrealizować do końca grudnia 2022 roku. Środki na te cele mają pochodzić z funduszy własnych, jak również z kredytu komercyjnego. Radpec nie ukrywa, że chce uzyskać środki ze źródeł związanych z programami organizowanymi przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. W planach miejskiej spółki jest wybudowanie nowego bloku energetycznego oraz instalacji oczyszczania spalin dla obecnych bloków. Koszt całej inwestycji wyniesie 520 mln zł, które mają pochodzić w większości z kredytów bankowych.

Zwróciliśmy się o komentarz do prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Prezydent zadeklarował, że jest otwarty na rozmowy z zarządem Enei, ale i innymi podmiotami.

Przypomnijmy, źe również w czerwcu prezydent Radosław Witkowski wyrażał gotowość na podjęcie rozmów z Eneą, która była zainteresowana wybudowaniem nowego centrum energetycznego na bazie działającego już Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej "Radpec". Jego celem byłoby wytwarzanie i dystrybucja energii elektrycznej i ciepła na terenie Radomia.