Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jan z Dukli, prezbiter
Dziś jest: 08 lipca 2020

RADOM

Bliżej ZUS

wtorek, 08 października 2019 08:14 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Raz w miesiącu w każdym Zespole Pracy Socjalnej na terenie Radomia będą dyżurowali pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Urzędnicy będą udzielali mieszkańcom informacji na temat tzw. 500 + dla osób niepełnosprawnych, warunków uzyskania renty i emerytury, a także pomogą wypełniać wnioski. Dyżury odbywać się będą w ramach programu „Bliżej ZUS”- informuje Justyna Piątek, rzecznik MOPS w Radomiu. Zespół Pracy Socjalnej numer 2 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wspólnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych przygotował program dla mieszkańców Radomia. Jego celem jest zwiększenie dostępności oferty ZUS dla mieszkańców przez utworzenie Punktów Informacyjno- Konsultacyjnych w Zespołach Pracy Socjalnej na terenie miasta- mówi Justyna Piątek. Program jest adresowany do mieszkańców miasta mających uprawnienia do pobierania świadczeń z ZUS. Program realizowany będzie przez rok począwszy od października 2019 roku. Eksperci z ZUS będą dyżurowali w 10 Zespołach Pracy Socjalnej w godzinach od 13.00 do 15.00 według ustalonych harmonogramów. Będą udzielać informacji między innymi na temat świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, emerytur i rent, a także pomogą w wypełnianiu wniosków- mówi Justyna Piątek z MOPS.

Eksperci ZUS będą dyżurowali w Zespołach Pracy Socjalnej w godz. od 13 do 15:

Rejon 1, ul. Struga- 7 października, Rejon 2 i 3 ul. Dzierzkowska- 9 października, Rejon 4 i 10 ul. Grabowa - 10 października, Rejon 5 ul. Królowej Jadwigi- 16 października, Rejon 6 ul. Reja- 11 października, Rejon 7 ul. Wyścigowa- 14 października, Rejon 8 ul. Główna- 17 października, Rejon 9 ul. Kalińska- 18 października.

Zapraszamy do nas: