Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

RADOM

Dariusz Grabowski: Znieść opłatę targową

wtorek, 08 października 2019 17:57 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. K.Chomicz/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Zniesienie opłaty targowej i ochrona polskich hodowców zwierząt to główne cele Dariusza Grabowskiego, kandydata PSL - Koalicji Polskiej do Sejmu. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej polityk mówił też o problemach polskich rolników.

 W niedzielę w Radomiu odbyła się ostatnia konwencja PSL przed wyborami. Dariusz Grabowski nie ukrywał, że osobiście bardzo nalegał na organizację tego wydarzenia właśnie w naszym mieście. - Dla mnie Radom jest kolebką wolności. Ta wartość przyświecała robotnikom w 1976 roku. Przedsiębiorcy jak nikt inny tej wolności potrzebują – powiedział były poseł.

 Kandydat do Sejmu zaznaczył, że podczas konwencji rozmawiano o istotnej zmianie na targowiskach. - Postanowiliśmy znieść opłatę targową dla małych i średnich przedsiębiorców. Należy wyrównać szanse pomiędzy nimi a kupcami zagranicznymi. Jeśli będę posłem, zrobię wszystko by to postanowienie zostało wprowadzone w życie – zapewnił Dariusz Grabowski.

 Podczas swojej konferencji prasowej, były doradca premiera Jana Olszewskiego promował też swój pomysł utworzenia w Radomiu Instytutu Badania Żywności Importowanej. - Ta instytucja wystawiałaby certyfikat dopuszczenia na rynek żywności z importu. Musicie państwo wiedzieć, że np. Ukraina nie przestrzega unijnych norm produkcji - powiedział polityk.

 Dariusz Grabowski odpowiedział także na ataki kierowane pod jego adresem przez twórców ustawy zakazującej hodowli zwierząt. - Jeśli ta ustawa wejdzie w życie, to ceny drobiu mogą wzrosnąć nawet o 10% - przestrzegał.