Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

RADOM

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu

wtorek, 24 czerwca 2014 13:32 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

"Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” - radomscy policjanci przyłączyli się do Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej. Akcja skierowana jest przeciwko pijanym kierowcom i społecznemu przyzwoleniu na "jazdę na podwójnym gazie".

Kampania trwa od początku czerwca, a inicjatorem jest Związek Pracodawców Browary Polskie.

 

- Charakterystyczny znaczek z napisem „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” pojawił się na puszkach piwa produkowanych przez browary, które należały do Związku Pracodawców Browary Polskie już w 2008 roku. W 2009 roku znaczek można było oglądać w reklamach telewizyjnych a od 2011 roku oznaczenie pojawiło się na wszystkich reklamach audiowizualnych piwa. W roku 2014 decyzją piwowarzy zrzeszonych w związku inicjatorów znaczek wcześniej zarezerwowany dla opakowań i reklam piwa stał się symbolem manifestu trzeźwych kierowców. Dla osób solidaryzujących się z inicjatywą symbolem poparcia idei akcji ma być naklejenie znaczka „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” na tylnej szybie samochodu - mówi Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

 

Naklejki z hasłem "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu" będą wykorzystane przez radomskich policjantów w najbliższym czasie, podczas działań profilaktycznych realizowanych przez policjantów służby prewencyjnej, w tym ruchu drogowego na terenie całego powiatu.