Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Siedmiu Świętych Założycieli Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny
Dziś jest: 17 lutego 2020

RADOM

Opieka dla seniorów i wytchnienie dla opiekunów

09 października 2019, 16:16 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. UM Radom
Jakub Szczechowski

W Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Wyścigowej w Radomiu otwarto nową placówkę. "Przyjazny Dom" zapewni kompleksową opiekę dla seniorów z niepełnosprawnością oraz wsparcie dla ich opiekunów.

 W projekcie bierze udział 30 osób starszych, które potrzebują stałej opieki i 15 opiekunów. - Podopieczni mogą liczyć na wysokiej jakości usługi opiekuńcze, w zakresie który pozwoli im godnie funkcjonować. Także opiekunowie otrzymają wsparcie wszystkich specjalistów, którzy tu będą, m.in. psychologa czy prawnika – mówiła dyrektor DPS Renata Pogodzińska.

 Na realizację projektu "Przyjazny Dom" miasto otrzymało ponad milion złotych z funduszy unijnych. Zdaniem prezydenta Radosława Witkowskiego, Radom jest liderem w kwestii prowadzenia polityki wytchnieniowej. - Seniorzy znajdą tu opiekę drugiej osoby, a ich bliscy będą mieli w tym czasie np. możliwość pracy zarobkowej – powiedział Jerzy Zawodnik, zastępca prezydenta Radomia.

 

 Podopieczni korzystają z "Przyjaznego Domu" od 1 pażdziernika. Cieszą się z przyjaznej atmosfery i profesjonalnej opieki. - Opiekunowie mają bardzo dobre podejście, zawsze starają się nam pomóc. Czujemy się tu jak w domu i z wielką przyjemnością tu wracamy – powiedziałą pani Jadwiga, podopieczna "Domu".

 Projekt będzie realizowany do 30 czerwca 2021 roku.

Zapraszamy do nas:
stats counter