Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: 26 maj 2020

RADOM

Szybciej z Glinic do centrum

czwartek, 10 października 2019 11:10 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. K.Chomicz/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Dziś oddano do użytku łącznicę wiaduktu na ulicy Słowackiego z trasą N-S. Oznacza to, że śródmiejski odcinek jest już gotowy.

Drogę otwierał prezydent Radomia Radosław Witkowski. - Trasa N-S stala sie najwazniejsza częścią strefy wygodnego ruchu. Już dziś widzimy, że spełniła swoje najważniejsze zadanie, czyli odciążyła ulicę 25 Czerwca - powiedział prezydent miasta. Przekazał też, że już dziś MZDiK ogłosi przetarg na budowę trzeciego odcinka trasy, od ulicy Żółkiewskiego do ulicy Żeromskiego. Zakończenie inwestycji jest planowane na wrzesień 2023 roku.

Na temat przyszłości trasy wypowiedział się także zastępca prezydenta Konrad Frysztak. - Trzeci odcinek, na który dziś ogłosimy przetarg będzie stanowił alternatywę dla ulicy Szklanej. Ta ulica nie była, nie jest i nie będzie częścią trasy N-S – zadeklarował wiceprezydent Radomia.

 

 Ukończenie śródmiejskiego odcinka trasy N-S było możliwe dzięki uzyskaniu przez miasto dwóch subwencji drogowych oraz dofinansowania ze środków marszałka województwa mazowieckiego.

Zapraszamy do nas: