Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik
Radio Plus Radom /RADOM/Ulica O. Huberta Czumy

Wiadomości z Radomia.

Ulica O. Huberta Czumy

10 październik 2019 / Tekst

2 listopada, w rocznicę urodzin Ojca Huberta Czumy, zostanie złożony wniosek o ustanowienie ulicy jego imienia. Inicjatorzy pomysłu planują zebrać podpisy potrzebne na poparcie wniosku w mniej niż 3 tygodnie.

Pomysłodawcy Dariusz Grabowski i Zdzisław Maszkiewicz zdecydowali o rozpoczęciu akcji zbierania podpisów dopiero po wyborach. Kandydat PSL-Koalicji Polskiej wytłumaczył, że nie chce aby inicjatywa była odebrana jako promowanie jego kandydatury. - Wybory nie mają mieć z tym nic wspólnego. Dlatego obecnie zbieramy podpisy jedynie wśród znajomych. Po wyborach ruszamy z kampanią. W popularnych miejscach Radomia będziemy czekali na mieszkańców, którzy zechcą złozyć swój podpis – powiedział Dariusz Grabowski.

Były poseł i doradca premiera Jana Olszewskiego podsumował też kończącą się kampanię wyborczą. Jego zdaniem główne partie finansowo znacznie wyprzedziły konkurencję. - Nie pamiętam kampanii z taką dominacją pieniądza. Rządzący i opozycja skutecznie zniechęcili obywateli do tworzenia nowych ugrupowań – skomentował Dariusz Grabowski.

Polityk wymienił też szereg inicjatyw, które jego zdaniem powinny zostać zrealizowane w Radomiu. To m.in Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa czy Instytut Badania Jakości Żywności Imortowanej.

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY