Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

RADOM

Ulica O. Huberta Czumy

czwartek, 10 października 2019 15:58 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

2 listopada, w rocznicę urodzin Ojca Huberta Czumy, zostanie złożony wniosek o ustanowienie ulicy jego imienia. Inicjatorzy pomysłu planują zebrać podpisy potrzebne na poparcie wniosku w mniej niż 3 tygodnie.

Pomysłodawcy Dariusz Grabowski i Zdzisław Maszkiewicz zdecydowali o rozpoczęciu akcji zbierania podpisów dopiero po wyborach. Kandydat PSL-Koalicji Polskiej wytłumaczył, że nie chce aby inicjatywa była odebrana jako promowanie jego kandydatury. - Wybory nie mają mieć z tym nic wspólnego. Dlatego obecnie zbieramy podpisy jedynie wśród znajomych. Po wyborach ruszamy z kampanią. W popularnych miejscach Radomia będziemy czekali na mieszkańców, którzy zechcą złozyć swój podpis – powiedział Dariusz Grabowski.

Były poseł i doradca premiera Jana Olszewskiego podsumował też kończącą się kampanię wyborczą. Jego zdaniem główne partie finansowo znacznie wyprzedziły konkurencję. - Nie pamiętam kampanii z taką dominacją pieniądza. Rządzący i opozycja skutecznie zniechęcili obywateli do tworzenia nowych ugrupowań – skomentował Dariusz Grabowski.

Polityk wymienił też szereg inicjatyw, które jego zdaniem powinny zostać zrealizowane w Radomiu. To m.in Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa czy Instytut Badania Jakości Żywności Imortowanej.