Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: bł. Benedykt XI, papież
Dziś jest: 07 lipca 2020

RADOM

Uczniowie w poszukiwaniu kariery

piątek, 11 października 2019 10:23 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Piętnastu wystawców i ponad 1500 uczniów z radomskich szkół podstawowych wzięło udział w drugiej edycji projektu "Droga do kariery zawodowej" organizowanej przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 w Radomiu.

Celem wydarzenia jest pokazanie uczniom, którzy już wkrótce staną przed wyborem szkoły średniej, oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych. Tego dnia budynek radomskiej "Piątki" wypełniony był po brzegi. Swoje szkoły prezentowali uczniowie i nauczyciele, można było również skorzystać z porad specjalistów ds. doradztwa zawodowego.

Podczas swego rodzaju "targów pracy" dla uczniów szkół podstawowych, można było dowiedzieć się więcej o poszczególnych placówkach, ale również zobaczyć, jak wygląda kształcenie praktyczne. Na swoje stoisko zaprosił m.in. Zespół Szkół Odzieżowych, Stylizacji i Usług:

Usługami fryzjerskimi bardziej zainteresowane były dziewczyny. Chłopakom bardziej podobały się pompy czy modele samolotów. Tego typu atrakcje mogli znaleźć na stoisku Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu:

Odwiedziliśmy również stanowisko Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego Hubala:

Zdaniem uczniów, którzy wzięli udział w projekcie "Droga do kariery zawodowej", wydarzenie pomaga zapoznać się ze szkołami, a czasem utwierdzić się w przekonaniu, że to, co wstępnie wybrali, jest właściwe: 

Spotkanie w PSP 5 to nie tylko pokazy, ale również indywidualne konsultacje i testy kompetencji. - Każda osoba, której zależy na świadomym wyborze, dzisiaj ma taką możliwość - mówi Ewa Czerwiec - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu: 

Wydarzenie w PSP nr 5 odbyło się drugi raz. 

Zapraszamy do nas: