Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Leonard Murialdo, prezbiter
Dziś jest: 30 marca 2020

RADOM

Radomscy leśnicy pożegnają ministra Szyszkę

wtorek, 15 października 2019 16:51 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Jakub Szczechowski/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu wezmą udział w jutrzejszym pogrzebie byłego ministra środowiska Jana Szyszki. - Mieliśmy wsparcie w jego wiedzy, w jego odwadze i jego pomysłach - mówi Marek Szary - wicedyrektor Lasów Państwowych w Radomiu. 

W środowych uroczystościach pogrzebowych byłego ministra środowiska Jana Szyszki udział weźmie ponad 120 osób z RDLP w Radomiu. Jak mówi wicedyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu - Marek Szary - Jan Szyszko nigdy nie odwrócił się od leśników i lasów. - Zawsze brał nas w opiekę, nawet w sytuacjach, które wydawały się beznadziejne: 

Dla dyrektora Szarego minister Szyszko był przede wszystkim przyjacielem. - Dla mnie on był wzorem profesora, którego znam z dawnych czasów. Miał wielki szacunek dla swoich wychowanków, starał się nimi opiekować, prowadzić, znajdować dla nich czas. To pokazuje, jak wielkim był człowiekiem - wspomina Marek Szary: 

Pogrzeb ministra Jana Szyszki odbędzie się w środę, 16 października w Starej Miłosnej. O godz. 11.00 sprawowana będzie Msza św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie kondukt żałobny przejdzie na tamtejszy cmentarz rzymskokatolicki, gdzie odbędzie się ceremonia pogrzebowa.

Przypomnijmy, Jan Szyszko był ministrem środowiska w rządzie Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego w latach 2015-18. Wcześniej dwukrotnie pełnił tę funkcję: w latach 1997-99 i 2005-07. Jan Szyszko zmarł nagle w minioną środę. Miał 75 lat. 

Zapraszamy do nas: