Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci Maurycy i Towarzysze, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Boże
Dziś jest: Środa, 22 września 2021

RADOM

Adrenalina na torze - pewność na drodze

wtorek, 22 października 2019 22:09 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

48 załóg wzięło udział w Otwartej imprezie samochodowej o Puchar Prezydenta Radomia.  Turniej odbył się w sobotę na torze Automobilklubu Radomskiego.

- Dbałość o bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest naszym podstawowym zadaniem statutowym, jak również całego Polskiego Związku Motorowego. Chce też wyjść naprzeciw pasjom młodych ludzi. Taką potrzebę widzimy również w stosunku do ludzi troszke starszych, ponieważ warunki na drogach zmieniają się nam dynamicznie. Drogi są coraz szybsze, a samochody też mogą osiągać coraz większe prędkości. Jeździmy często na pamięć, ze starymi nawykami. Stąd wynikają te popularne imprezy samochodowe, które robimy corocznie - powiedział Aleksander Gajewski, prezes Automobilklubu Radomskiego.

Uczestnicy mieli przejechać wytyczoną wcześniej trasę. - Chodzi nam o umiejętność prowadzenia samochodu, zarówno na prostej jak i krętej drodze oraz umiejętność odpowiedniego zrywu i hamowania.

- Udział w takich zawodach powoduje podwyższenie kwalifikacji. Pewne zdarzenia w ruchu drogowym będą mogły być lepiej rozwiązane przez takich kierowców niż przez kierowców, którzy nie szkolą się. To jest rodzaj szkolenia. Oni rywalizują, więc im zależy na tym, trenują, próbują najróżniejszych sposobów. To jest naprawdę efektywne - powiedział o celowości imprezy Jakub Mroczkowski, sędzia główny.

 Uczestnicy to kierowcy amatorzy, którzy chcą doskonalić swe umiejętności, sprawdzić auto, ale też przeżyć niezapomnianą przygodę.

Jeszcze w tym roku kierowcy będą mogli sprawdzić się w warunkach śliskiej nawierzchni. - Będziemy starali się w tym roku po raz pierwszy od kilkunastu lat zorganizować też kilka imprez tego rodzaju w okresie zimowym, bo jednak jazda w zimie jest jeszcze innego rodzaju jazdą. Często kierowcy boją się wyjeżdżać z domu. Chcemy ich przyciągnąć na ten tor, aby w bezpiecznych warunkach mogli się sprawdzić. Nawet jeżeli tutaj wyskoczy z trasy, to najwyżej uderzy w pasmo opon, ale bez szkody dla zdrowia i samochodu.

 

A już wkrótce 11 listopada w godz. 7-17 odbędzie się kolejna impreza dla amatorów - tym razem o wymiarze niepodległościowym. Superoes z okazji Święta Niepodległości to otwarta impreza samochodowa dla kierowców amatorów, w tym uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Zadaniem uczestników będzie przejechanie jednej próby sprawnościowej swoim samochodem oraz próby sprawnościowej samochodem z talerzem Stewarta na placu manewrowym. TU można zapisywać się.

 

Imprezie patronowało medialnie Radio Plus Radom.