Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Piotra)
Dziś jest: Czwartek, 21 października 2021

RADOM

Termin budowy terminalu wydłużony - będą opóźnienia?

środa, 23 października 2019 12:39 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" wydłużyły termin realizacji zamówienia z 10 do 16 miesięcy. Póki co przedsiębiorstwo nie mówi o opóźnieniach związanych z wydłużeniem terminu. 

Radom szczepienia

Do Krajowej Izby Odwoławczej w związku z trwającym przetargiem na wykonanie w formule projektuj i wybuduj budynku terminala na terenie lotniska Radom-Sadków, wraz z wyposażeniem i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie odwołały się trzy firmy: Hochtief Polska z Warszawy,  Mirbud ze Skierniewic i Budimex z Warszawy. Firmy zarzucały m.in. nierealny 10-miesięczny termin wykonania. 

Zamawiający poinformował o wydłużeniu terminu realizacji zamówienia do 16 miesięcy od dnia udzielenia zamówienia. - Zgodzilismy się na wydłużenie terminu, jednak zały czas zapewniamy, że dziesięć miesięcy to termin w pełni wykonalny - mówi Piotr Rudzki - rzecznik "Portów Lotniczych". Dodatkowo przedsiębiorstwo przedłużyło termin składania ofert do 7 listopada: 

Przypomnijmy, że przetarg na budowę terminala Portu Lotniczego Warszawa Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku został ogłoszony 30 września. Przedmiotem zamówienia będzie wybudowanie obiektu o powierzchni 30 tys. m.kw., w którym będzie 30 stanowisk check-in, dziewięć kontroli bezpieczeństwa, zaś po osiem kontroli dokumentów przy wylotach i przylotach. Ponadto w terminalu będzie 10 bramek wylotowych i trzy karuzele do odbioru bagażu. W budynku będzie także duża strefa komercyjna z punktami gastronomicznymi i handlowymi. 

Plany inwestora przewidują zakończenie budowy terminalu w czwartym kwartale 2020 roku.  - Na ten moment nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jaki wpływ będzie miało przedłużenie terminu na budowę lotniska - dodaje Piotr Rudzki: 

Wykonawca ma być wybrany około połowy grudnia br., zaś umowa zostałaby podpisana na początku stycznia przyszłego roku.