Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

RADOM

Gózd i Skaryszew nie chcą wariantu B

czwartek, 24 października 2019 18:36 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Samorządowcy nie zgadzają się z preferowanym przez drogowców przebiegiem S12 od węzła Radom Południe na S7 do Puław. Dzisiaj odbyło się spotkanie w warszawskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Gminy Skaryszew i Gózd są za wariantem, który biegnie najbliżej Radomia. Za północnym przebiegiem są także władze Radomia.

Wójt Gozdu Paweł Dziewit poinformował, że wariant B, który został zaproponowany przez GDDKiA jest niekorzystny. - Zaproponowano nam ten wariant, z alternatywną propozycją tzw. A i B. Wielokrotnie się temu sprzeciwialiśmy. Wszystkie warianty dzielą gminę na dwie części. Ale preferowany wariant podzieli też Kłonówek i Kłonów, gdzie znajdują się najlepsze ziemie rolnicze. To może pozbawić mieszkańców dochodów, którzy utrzymują się z rolnictwa - wylicza wójt Dziewit:

Wójt Paweł Dziewit dodał, większość samorządowców, którzy uczestniczyli w spotkaniu, wyraziła swój sprzeciw preferowanemu wariantowi przebiegu trasy S12:

Dodajmy, że podczas ostatniego spotkania w Kowali projektanci zaproponowali gminie dwa warianty przebiegu trasy. Pierwszy, czyli północny spotkał się ze sprzeciwem mieszkańców. Nowy wariant, tzw. południowy zyskał ich przychylność. Biegnie on przez tereny leśne, gdzie nie będzie trzeba robić wyburzeń. Ostateczne rozstrzygnięcia dotyczące przebiegu trasy zapadną w grudniu 2019 roku.

Zapraszamy do nas: