Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

RADOM

Cykliści będą "pedałować" dalej

niedziela, 03 listopada 2019 16:11 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Wzdłuż odcinka ul. Żółkiewskiego na Michałowie jest nowa ścieżka rowerowa oraz chodnik.To kolejne po otwartym we wrześniu tego roku ciągu pieszo-rowerowym przy ul. Kuronia zadanie, które zostało już zakończone w ramach realizowanego w Radomiu tzw. projektu multimodalnego.

Asfaltowa droga rowerowa o szerokości dwóch metrów oraz chodnik z betonowej kostki o tych samym parametrach powstały po północnej stronie około 800-metrowego odcinka Żółkiewskiego (drogi krajowej numer 9), od ulicy Mieszka I do ronda Narodowych Sił Zbrojnych (nazywanego potocznie warszawskim). – Na przecięciach z jezdniami łączącymi ulice Żółkiewskiego i Sobieskiego zbudowano wyniesione przejścia i przejazdy, co ma zapewniać większe bezpieczeństwo tzw. niechronionym uczestnikom ruchu. Kierowcy muszą tam zwolnić, ponieważ wjeżdżając samochodami z trasy krajowej na osiedle Michałów znajdują się już na obszarze ograniczonej prędkości (Tempo 30) – mówi rzecznik MZDiK Dawid Puton.

Przejście przez ul. Żółkiewskiego w okolicach Centrum Handlowego Echo zostało nieco przesunięte. Postawiono przed nim „aktywne” znaki, wyposażone w czujniki ruchu, zasilane za pomocą modułu fotowoltaicznego i wiatrowego.

Nowa droga rowerowa połączyła ze sobą dwie istniejące trasy, często wykorzystywane przez cyklistów: tę biegnącą obok ul. Warszawskiej z tą poprowadzoną wzdłuż ulic Chrobrego oraz Mieszka I. Inwestycja za prawie 1,1 mln zł skończyła się ponad trzy tygodnie przed terminem. Wykonawcą prac była firma Zbig-Bet z Radomia.