Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: 13 lipca 2020

RADOM

Radostowska zyska nową nawierzchnię

środa, 06 listopada 2019 18:09 / Autor: Monika Nowakowska
foto: https://pixabay.com/G. Skiba
Monika Nowakowska

Ulica Radostowska na Młodzianowie do przebudowy - to kolejna tzw. "czynówka", czyli inwestycja realizowana przy udziale mieszkańców.

Na budowę ulicy Radostowskiej wpłynęło w przetargu siedem ofert. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji przeznaczył na ten cel 4 miliony 100 tysięcy złotych. Najtańsza opiewa na ponad 3 miliony 650 tysięcy złotych. Złożyła ją firma „Aglet” z Warszawy.

Zamówienie obejmuje: budowę nawierzchni jezdni z kostki betonowej oraz nawierzchni asfaltowej, budowę chodników i zjazdów z kostki betonowej, wykonanie kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej i oświetlenia. Długość budowanego odcinka ulicy wynosi 860 metrów. Zwycięska firma będzie miała czas na wykonanie prac do 31 lipca 2020 roku.

To nie jedyna „czynówka”, jaką MZDiK wykonał w tym roku. Zakończyły się już prace przy budowie sięgacza ulicy Mlecznej. Na długości 150 metrów pojawiły się nowe chodniki i jezdnia z kostki. Powstało też oświetlenie oraz kanalizacja. Roboty kosztowały prawie 386 tys. złotych.

Kolejna z „czynówek” wykonywanych w tym roku to ulica Karczemnego. Prace przy budowie tej drogi przebiegają sprawnie, a drogowcy wykonali już ponad 80% robót związanych z kanalizacją i elektryką. Obecnie układane są już chodniki z kostki, a jeszcze w tym miesiącu wykonawca ma zamiar rozpocząć budowę nawierzchni jezdni. Prace przy budowie tej drogi mają się zakończyć do 5 stycznia. Ich koszt wynosi prawie 821 tysięcy złotych.

Zapraszamy do nas: