Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

RADOM

Trzy oferty na wyświetlacze. Kiedy będą na stacji w Radomiu?

piątek, 08 listopada 2019 08:18 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

PKP PLK wskazały firmę, która zdaniem spółki przedstawiła najlepszą ofertę montażu systemu dynamicznej informacji pasażerskiej na stacji w Radomiu. Jeżeli pozostałe firmy nie złożą odwołania, będzie można przygotowywać się do podpisania umowy. Od tego momentu wykonawca będzie miał pięć miesięcy na wykonanie prac.

Pod koniec maja ogłoszony został przetarg na wykonanie systemu. Umowa z wykonawcą miała zostać podpisana w lipcu, a inwestycja miała być gotowa w listopadzie. Niestety, już wiadomo, że wyświetlacze na stacji w Radomiu pojawią się później niż zakładano.

Pod koniec października PKP PLK wskazały najkorzystniejszą ofertę. Do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Zdaniem spółki najlepszą ofertę przedstawiła firma MAXTO, proponując wykonanie prac za kwotę 6,625 mln zł. Dodatkowo firma chce udzielić sześciu lat gwarancji. Teraz piłeczka jest po stronie pozostałych firm, które zgłosiły się do przetargu. Jeżeli pozostali wykonawcy nie złożą odwołania od decyzji Polskich Linii Kolejowych, będzie można rozpocząć przygotowania do podpisania umowy.

Wykonawca od momentu podpisania umowy będzie miał pięć miesięcy na oddanie prac.

Będzie to nowoczesny system dynamicznej informacji pasażerskiej. - Na każdej z krawędzi peronu zamontowane zostaną dwustronne wyświetlacze z zegarami. Na peronach i w przejściu podziemnym będą zainstalowane także tzw. infokioski, czyli takie stojące szafy z wyświetlaczami, na których widać dokładne terminy przyjazdów i odjazdów pociągów. W tunelu również zamontowane zostaną wyświetlacze, informujące o przyjazdach i odjazdach pociągów.

Zapraszamy do nas: