Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Dziś jest: 16 lipca 2020

RADOM

Patriotyzm w przedszkolnym wydaniu

sobota, 09 listopada 2019 09:32 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Przygotowali akademię, wiedzą dzielili się z innymi dziećmi, chętnie mówią o miłości do ojczyzny - dzieci z Publicznego Przedszkola nr 4 w Radomia uczciły 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 

"Ucz się kochać kraj rodzinny i to od najmłodszych lat" - zaśpiewały dzieci na rozpoczęcie akademii. Śpiewać jest łatwo, kochać - już trochę trudniej. Jednak przedszkolaki wiedzą sporo na temat miłości do ojczyzny, a swoją wiedzą chętnie się dzielą: 

 

Akademię przygotowały dzieci z grupy sześciolatków pod czujnym opieką nauczycielek. Przygotowania trwały miesiąc, a na scenariusz złożyły się piosenki i wierszyki o tematyce patriotycznej, dzieci w pozycji zasadniczej wyśpiewały hymn, a także pieśń I Brygady Legionów Polskich.- To treści trudne, ale dla dzieci jak najbardziej zrozumiałe - zauważa Aleksandra Taler - nauczycielka w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Radomiu:

 

Występom przyglądała się również dyrektor przedszkola Małgorzata Jaskólska. - Dzieci mają dużą wiedzę, znają swój kraj. Wychowanie w duchu patriotyzmu daje efekty - mówi dyrektor Jaskólska: 

 

 

Obchodom Święta Niepodległości w Publicznym Przedszkolu nr 4 im. Juliana Tuwima w Radomiu medialnie patronowało Radio Plus Radom. 

Zapraszamy do nas: