Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: 12 sierpnia 2020

Polityka

Zbigniew Kuźmiuk liczy na współpracę w Senacie

sobota, 09 listopada 2019 23:57 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

- Liczę na to, że wśród tych senatorów jest trochę ludzi, którzy nie chcą przez cztery lata toczyć wojny z PiS-em w Senacie - powiedział Radiu Plus Radom europoseł Zbigniew Kuźmiuk.  Dziś poznamy nowego marszałka Senatu.

 Dziś odbędzie się pierwsze posiedzenie Sejmu IX kadencji i Senatu X kadencji. Najciekawiej zapowiadają się obrady w Senacie. PiS nie ma bowiem większości. Europoseł Zbigniew Kuźmiuk liczy na to, że Stanisław Karczewski zostanie jednak ponownie marszałkiem izby wyższej. - Dla senatora, wybranego w jednomandatowym okręgu wyborczym perspektywa, że przez 4 lata będzie nastawiony tylko na walkę z PiS-em, na blokowanie i wywoływanie awantur jest perspektywą straszną. Gdybym został wybrany senatorem i miał przed sobą taką perspektywę, to bym sobie pomyślał, co ja tu robię, co ja powiem tym wyborcom, co ja przez 4 lata zrobiłem w Senacie - walczyłem z PiS-em - powiedział Zbigniew Kuźmiuk. Posiedzenie Senatu rozpocznie się o godz. 16.

Poseł Parlamentu Europejskiego skomentował również proponowany przez premiera Mateusza Morawieckiego skład rządu. - To na pewno rząd kontynuacji. Ten sam premier, wicepremierzy bez zmian. Cztery nowe resorty, ale generalnie powstałe na bazie już istniejących. Pan minister Szymański wyjęty z MSZ i także specjalna komórka w kancelarii premiera, także zajmująca się sprawami europejskimi. Rozumiem, że pan premier Morawiecki buduje ekipę do tego, byśmy byli silni w kontaktach na poziomie europejskim - ocenił Zbigniew Kuźmiuk.

 

Zapraszamy do nas: