Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: 12 sierpnia 2020

Polityka

Radomscy posłowie we władzach komisji sejmowych

czwartek, 14 listopada 2019 14:21 / Autor: Weronika Chochoł
fot. twitter.com/KancelariaSejmu
Weronika Chochoł

Podczas dzisiejszych posiedzeń sejmu wybrani zostali przewodniczący i wiceprzewodniczący poszczególnych komisji sejmowych. Wśród zarządzających komisjami znaleźli się również parlamentarzyści ziemi radomskiej. 

Poseł Marek Suski został wiceprzewodniczącym Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Jednogłośnie wybrany został na przewodniczącego Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa. Dodatkowo, Marek Suski będzie również pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Kultury i Środków Przekazu. Poseł Andrzej Kosztowniak został wiceprzewodniczącym Komisji Finansów Publicznych, natomiast poseł Anna Kwiecień wybrana została na wiceprzewodniczącą Komisji Zdrowia. Na czele Komisji Rolnictwa stanie poseł Robert Telus. Więcej przeczytać można tutaj.

W trakcie IX kadencji Sejmu poseł Dariusz Bąk pracował będzie w Komisjach: Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Poseł Radosław Fogiel zasiądzie w trzech komisjach: Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, Obrony Narodowej i Spraw Zagranicznych, poseł Anna Kwiecień w Komisji Zdrowia i  Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, poseł Agnieszka Górska zasiądzie w Komisji Edukacji Nauki i Młodzieży, poseł Andrzej Kosztowniak w komisji Finansów Publicznych i w komisji Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Regionalnego, poseł Mirosław Maliszewski w komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz w komisji ds. Petycji, Poseł Konrad Frysztak zasiadał będzie w Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. 

Warto dodać, że wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski w nowej kadencji będzie pracował w Komisji Regulaminowej, Etyki i Spraw Senatorskich, a senator Wojciech Skurkiewicz zasiada w Komisji Środowiska oraz w Komisji Zdrowia.

Zapraszamy do nas: