Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Katarzyna Thomas, dziewica
Dziś jest: 05 kwietnia 2020

RADOM

II Bal Charytatywny Arki

sobota, 16 listopada 2019 23:04 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Bal zorganizowano dla uczczenia Święta Niepodległości i by pomóc dzieciom

Udało się zebrać 19 400 złotych. 25 par bawiło się w sobotni wieczór, 16 listopada w hotelu Nihil Novi w Radomiu podczas II Balu Charytatywnego Arki. Charytatywny bal odbył się w klimacie Święta Niepodległości. Wieczór rozpoczęło odśpiewanie hymnu narodowego oraz przywołanie historii odzyskania przez Polskę niepodległości ze zwróceniem uwagi na Radom. W naszym mieście wolność odzyskaliśmy już 2 listopada 1918 roku. Wizualnym elementem nawiązania do Święta Niepodległości były również kotyliony w barwach narodowych, które otrzymali wszyscy goście. Celem balu było zebranie pieniędzy na pomoc podopiecznym Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka – mówi Ewa Kamińska wiceprezes SCM Arka:

 Przez organizację takiego balu mamy szansę na stworzenie tradycji – mówi pomysłodawca ks. Krzysztof Bochniak z SCM Arka:

 Wśród uczestników balu charytatywnego była Elwira Skoczek od lat dobroczyńca i przyjaciel SCM Arka, na co dzień dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej UM w Radomiu:

Zabawę można w udany sposób połączyć z pomaganiem, jedno nie przeszkadza drugiemu. Jest też komu pomagać – mówi wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik, także uczestnik balu charytatywnego:

Na zakończenie balu jego uczestnicy udali się z wiązanką kwiatów przed pomnik Legionisty na Rynku, by oddać cześć walczącym o odzyskanie Niepodległości.

Zapraszamy do nas: