Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

Wydarzenia

"Mniej mów, więcej rozmawiaj"

środa, 20 listopada 2019 14:05 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

"Mniej mów, więcej rozmawiaj" - to tytuł konferencji, jaka w najbliższy poniedziałek, 25 listopada odbędzie się w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu.

Cykl spotkań i wykładów w ramach Radomskiego Tygodnia Komunikacji Interpersonalnej zorganizowany został już po raz trzeci przez XI LO z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Straszica w Radomiu. Projekt skierowany jest do nauczycieli, psychologów i pedagogów ale przede wszystkim do uczniów i ich rodziców.

O problemach w komunikacji, programie konferencji i celach, jakie jej przyświecają z gośćmi Radia Plus Radom: wicedyrektor XI LO Izabelą Krzychowicz, nauczycielką Katarzyną Fryczkowską oraz psychologiem Andrzejem Kurkiem rozmawia Monika Nowakowska:

To już trzecia edycja wydarzenia. - Radomski Tydzień Komunikacji Interpersonalnej od 2017 roku nabrał szerszego wymiaru, a wydarzenia zaplanowane w jego ramach wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom społecznym, zwłaszcza w obszarze edukacji i wychowania - mówią organizatorzy. - Potrzeba organizacji tego typu wydarzenia jest tym większa, że wynika z problemów, które nauczyciele i opiekunowie dostrzegają wśród dzieci i młodzieży. Coraz częściej kontakt i rozmowę "twarzą w twarz" zastępują smartfony i media społecznościowe. Problemy z komunikacją są widoczne nie tylko między samymi rówieśnikami, ale także na linii dziecko - rodzice, dziecko - nauczyciel - dodają.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Radomia, patronat naukowy Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu. Medialnie imprezę wspiera Radio Plus Radom.

Zapraszamy do nas: