Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Weronika Giuliani, dziewica
Dziś jest: 09 lipca 2020

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Kiedy ruszy lotnisko w Radomiu?

środa, 20 listopada 2019 15:27 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Przewidywany termin otwarcia portu lotniczego w Radomiu to 4 kwartał 2021 roku. Deklaruje to Mariusz Szpikowski, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze".

Według prezesa Szpikowskiego lotnisko będzie już gotowe do obsługi rejsów pasażerskich – zarówno czarterowych, jak i niskokosztowych. Ze względu na praktykę planowania połączeń w międzynarodowym świecie lotniczym, spodziewane jest, że większość połączeń wystartuje na wiosnę 2022 roku. Porty Lotnicze ogłosiły przetarg na budowę terminala. Wykonawca ma być wybrany w grudniu, a w styczniu przyszłego roku Porty Lotnicze chciałyby podpisać z nim umowę:

Z projektu Lotnisko w Radomiu cieszy się Katarzyna Kalinowska, wiceprezydent Radomia. Jej zdaniem jedną z podstawowych korzyści z uruchomienia lotniska w Radomiu ma być zmiana na rynku pracy:

Budowa pasa startowego na radomskim lotnisku idzie zgodnie z planem. Paweł Pułkownik, zastępca dyrektora kontraktu:

Oddanie inwestycji planowane jest na wrzesień 2020 roku. Falk Rohmberger, członek zarządu Max Bögl Polska:

Do inwestycji okołolotniskowych przygotowane są też władze Radomia. Prezydent miasta Radosław Witkowski:

To co się dzieje na lotnisku w Radomiu uważnie obserwują samorządowcy z regionu radomskiego. Wójt Potworowa Marek Klimek jest zdania, że cała inwestycja przyniesie wiele korzyści:

Również poseł Mirosław Maliszewski jest zdania, że lotnisko ożywi gospodarczo region radomski:

Radom jest pomyślany jako port komplementarny dla Warszawy o modułowej przepustowości od 3 do nawet 9 mln pasażerów rocznie. Radom przejąłby część ruchu lotniczego z Okęcia, aby w stolicy można było zwiększyć liczbę pasażerów przesiadkowych, bo takie jest zapotrzebowanie rynku, a przepustowość Lotniska Chopina jest już na wyczerpaniu.

 

Zapraszamy do nas: