Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Weronika Giuliani, dziewica
Dziś jest: 09 lipca 2020

Wydarzenia

Myśl poza schematami

piątek, 29 listopada 2019 13:17 / Autor: Krzysztof Chomicz
Krzysztof Chomicz

W Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu odbyła się konferencja pt. "Think Outside the Box". Wydarzenie zorganizowała Izba Przemysłowo Handlowa Ziemi Radomskiej wraz z Urzędem Miejskim w Radomiu.

Konferencja była skierowana do młodzieży. Prelegenci pomogli przyszłym studentom w wyborze ścieżki edukacji. Przybliżyli np. ideę studiów zagranicą. - Dla młodych to spotkanie jest niesamowicie wartościowe. Z tego co wiem pomogliśmy już kilkunastu osobom wyjechać na studia zagraniczne. Będą mieli zupełnie inny start i zupełnie inne życie - mówiła Katarzyna Wielocha, wiceprezes IPH.

 

Prelekcje dotyczyły różnych tematów. Jak właściwie dobrać przedmioty na maturę, jak budować pozytywny obraz samego siebie czy jak dobrze wypaść na rozmowie o pracę - tych zagadnień słuchała młodzież, która do ostatniego miejsca wypełniła salę koncertową Szkoły Muzycznej w Radomiu. Konsultant edukacyjny Adam Dziedzic zaprezentował uczniom prognozy przemian jakie czekają rynek pracy. - My sami możemy sobie wykreować zajęcie. Według przewidywań 65% obecnych uczniów szkół podstawowych będzie pracowało w zadowach, które jeszcze nie istnieją - powiedział konsultant z Baltic Council for International Education.

 

Młodzi sami dostrzegają zalety spotkania. Zdają sobie sprawę z możliwości jakie posiadają, ale także z wagi decyzji podejmowanych w tym wieku.

Była to już IV konferencja motywacyjna organizowana przy okazji Tygodnia Przedsiębiorczości. 

Zapraszamy do nas: