Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: Poniedziałek, 04 lipca 2022

Samorząd

Wykonawca RCS nie podpisze umowy?

poniedziałek, 25 listopada 2019 13:16 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Rewelacje w tej sprawie przekazał dzisiaj w czasie obrad Rady Miejskiej w Radomiu radny Dariusz Wójcik z PiS. - Nie mieliśmy sygnałów, że umowa nie zostanie podpisana - odpowiada Mateusz Tyczyński z kancelarii prezydenta.

Sprawa ujrzała światło dzienne w trakcie obrad radomskich radnych. Najpierw głos zabrał Mateusz Tyczyński, który poinformował, że firma, która wygrała przetarg na dokończenie inwestycji, została zaproszona 26 listopada na podpisanie umowy:

Radny Dariusz Wójcik powiedział, że z wiarygodnego źródła dowiedział się, że firma, która wygrała przetarg na dokończenie budowy RCS, prawdopodobnie tej umowy nie podpisze. Według polityka PiS informacja w tej sprawie jest na rynku od 2 tygodni:

Przypomnijmy, że MOSiR wezwał wykonawcę do podpisania umowy. Jeśli umowa nie zostanie podpisana to wówczas komisja przetargowa sprawdzi kolejną ofertę, która jest o 15 mln zł droższa lub unieważni postępowanie i rozpisze nowy przetarg.

Na budowie hali wykonanych zostało już ok. 85 procent prac. Stadion wykonany jest natomiast w ok. 50 procentach.

W głównej hali obiektu znajduje się arena sportowa z widownią dla 5000 widzów, z czego 3700 miejsc znajdzie się na trybunach stałych a ok. 1300 miejsc na trybunach ruchomych teleskopowych. Miejsca stałe są już zamontowane. Natomiast stadion w pierwszym etapie ma mieć dwie zadaszone trybuny - 8500 miejsc siedzących.

Wykonana jest specjalistyczna wylewka pod docelowe nawierzchnie sportowe na płycie hali oraz w części rozgrzewkowej. Wszystkie instalacje systemów tryskaczowych, oświetleniowych oraz nagłośnieniowych są zamontowane i gotowe do uruchomienia.Zamontowane są także dwie tablice świetlne oraz dwa telebimy w hali głównej oraz jedna tablica w hali rozgrzewkowej. W znacznej większości wykończone są m.in. klatki schodowe, korytarze, strefy VIP i loże prasowe.

Kompleks szatniowo-sanitarny jest niemal w pełni wyposażony w szafki, umywalki, toalety, wanny do hydromasażu i, po uprzednim wysprzątaniu, będzie gotowy do uruchomienia.

Zamontowane są już wszystkie drzwi płytowe i stalowe w możliwym zakresie. Gotowe są szyby windowe w hali oraz łączniku. W budynku zamontowane zostały już także dwie windy

Największą część pozostałych robót w części halowej stanowią prace w łączniku. Obiekt jest przykryty, a wewnątrz rozprowadzone są instalacje, m.in. instalacja grzewcza, a w pomieszczeniach zamontowane są grzejniki. Poszczególne pomieszczenia wymagają prac wykończeniowych.