Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Leonard Murialdo, prezbiter
Dziś jest: 30 marca 2020

Samorząd

Radni przeciwko podwyżkom za odbiór śmieci

poniedziałek, 25 listopada 2019 15:28 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Nie będzie podwyżek za wywóz odpadów w Radomiu. Sprawą mieli się zająć dzisiaj radni, ale wiceprezydent miasta Jerzy Zawodnik poinformował, że projekt uchwały w tej sprawie został zdjęty z porządku obrad.

Pierwotnie władze miejskie chciały uchwalić podwyżki na poziomie 120 procent. Jednak projekt uchwały nie poparli radni z Prawa i Sprawiedliwości. Dotyczyło to również drugiej propozycji na poziomie 77 procent. Wiedząc, że i ten projekt nie spotka się z poparciem, władze Radomia zdecydowały o wycofaniu projektu uchwały:

Radny PiS Dariusz Wójcik powiedział, że od samego początku nie było zgody na podwyżki za śmieci:

Przypomnijmy, że przy okazji ogłoszenia projektu budżetu miasta na 2020 rok pojawiła się również kwestia podwyżki cen za wywóz śmieci, która od kilku tygodni nurtuje mieszkańców miasta oraz radnych Rady Miejskiej w Radomiu. Jak wynika z projektu, w przyszłym roku wpływy do budżetu z tytułu opłat za śmieci mają wynieść 36 milionów złotych. To o 15 milionów złotych więcej niż w tym roku, ale o 7 milionów mniej, niż proponowały władze miasta podczas poprzedniej dyskusji dotyczącej odpadów.

Zapraszamy do nas: