Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Weronika Giuliani, dziewica
Dziś jest: 09 lipca 2020

RADOM

Nie z tej bajki

piątek, 29 listopada 2019 10:37 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Od 25 lat działa w Radomiu Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego Wzajemna Pomoc

Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego Wzajemna Pomoc w Radomiu świętowało w czwartek, 28 listopada jubileusz 25 lecia swojej działalności. Stowarzyszenie pomaga osobom chorującym psychicznie oraz ich rodzinom. Dumą jest firma społeczna Gospoda Jaskółeczka na osiedlu Michałów, w której obok osób zdrowych pracują osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Co najbardziej cieszy? O tym mówi prezes Stowarzyszenia Wzajemna Pomoc Jolanta Gierduszewska:

Pamiątkowy grawer w imieniu władz Radomia przekazał wiceprezydent Jerzy Zawodnik:

Wśród obecnych gości byli przedstawiciele Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. Andrzej Idziak z Wydziału ds. ekonomii społecznej i projektów zewnętrznych:

Ze Stowarzyszeniem Wzajemna Pomoc współpracuje Izabella Gmur kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomiu:

Sąsiadem Gospody Jaskółeczka przy ul. królowej Jadwigi 15 jest WTZ Polskiego Związku Niewidomych. Kierownik WTZ Justyna Mortka:

Obchody jubileuszu pod hasłem: Nie z tej bajki - miały nietuzinkowy przebieg. Obowiązywały stroje i akcesoria bajkowe! Do minimum ograniczona została część oficjalna, gratulacje i życzenia. Główną część stanowiła zabawa z udziałem członków zaprzyjaźnionych stowarzyszeń i uczestników WTZ. Nie zabrakło przysmaków przygotowanych przez pracowników Gospody Jaskółeczka, tym razem były to Bajeczne potrawy oraz jubileuszowego tortu.    

Zapraszamy do nas: