Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leokadia, dziewica i męczennica
Dziś jest: 09 grudnia 2019

Wydarzenia

Szkolili się w pomaganiu

29 listopada 2019, 16:42 / Autor: Krzysztof Chomicz
Krzysztof Chomicz

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym odbyło się szkolenie pod tytułem "Praktyczne aspekty opieki nad chorymi na choroby otępienne i innymi osobami zależnymi".

Szkolenie zorganizowała Fundacja Pro Civitas Bono, a współorganizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Zaprosiliśmy głównie specjalistów w dziedzinie medycyny. Byli też prelegenci, którzy zajmują się chorymi psychicznie oraz ich rodzinami. Można było się bardzo wiele dowiedzieć - powiedziała Aneta Śledź, pełnomocnik zarządu fundacji.

 

Szkolenie odbyło się w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. Jak podkreśla prezes Tomasz Skura, wsparcie osób opiekujących się chorymi poza szpitalem jest bardzo potrzebne.

 

Izabela Gmur wygłosiła wystąpienie pt. "Model pracy socjalnej z osobami z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzinami". - To jest trudny temat, jak z nimi rozmawiać. Kontakt z takimi osobami można bardzo łatwo spalić. Trzeba wiedzieć, jak właściwie do nich podejść - mówiła kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomiu.

W szkoleniu wzięli również udział pracownicy socjalni Radomskiego MOPS-u. Dyrektor tej placówki wymieniał rodzaje opieki, jaką objęci są potrzebujący. Usługi opiekuńcze w domu, ewentualnie później ośmiogodzinna opieka w ośrodkach wsparcia. Dla najbardziej potrzebujących mamy opcję umieszczenia w Domu Pomocy Społecznej - powiedział Marcin Gierczak.

 

Ze szkolenia zadowoleni byli uczestnicy. - Jest coraz więcej osób potrzebujących pomocy. My często zastępujemy im członków rodziny. Dzięki takim szkoleniom funkcjonujemy lepiej - stwierdziły panie pracujące w Pionkowskim MOPS.

 

Szkolenie było dwudniowe. Odbyło się po raz drugi, ale Fundacja Pro Civitas Bono zapewnia, że planuje kolejne edycje wydarzenia.

Choinka konkurs w Radiu Plus Radom
Choinka konkurs w Radiu Plus Radom
Zapraszamy do nas: