Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leokadia, dziewica i męczennica
Dziś jest: 09 grudnia 2019

RADOM

Jubileusz Ligi Ochrony Przyrody

02 grudnia 2019, 09:32 / Autor: Krzysztof Chomicz
Edyta Nowicka / RDLP
Krzysztof Chomicz

Liga Ochrony Przyrody w Radomiu obchodzi 65- lecie istnienia. Członkowie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz LOP spotkali się na wspólnej konferencji.

Wydarzenie było okazją do podsumowania działań na rzecz ochrony środowiska w regionie radomskim. - Spotkania tematyczne organizujemy dosyć często. Planujemy działania np. w celu ochrony nietoperzy czy owadów. Rozmawiamy też o retencji wodnej - mówił Andrzej Matysiak, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

 

Podczas konferencji odznaczenia i puchary odebrali zasłużeni działacze Ligi. - Nasze działania są głównie oparte na opiekunach szkolnych kół LOP. Musimy przekazać przyrodę następnym pokoleniom. Uczymy, że należy przestrzegać jej praw - mówiła Elżbieta Molenda, prezes Radomskiej Ligi Ochrony Przyrody.

Uczestnicy spotkania zapoznali się przedpremierowo z książką, poświęconą działalności LOP w Radomiu. - To zawsze była praca społeczna. Zawsze chcieliśmy służyć naszemu otoczeniu. Trzeba pamiętać, że każdy obywatel ma na to wpływ - powiedział Piotr Kacprzak, autor opracowania "65 lat dla ojczystej przyrody".

W siedzibie Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu odbyła się też wystawa zdjęć. Uwieczniono na nich akcje organizowane przez LOP na przestrzeni całego okresu działalności Ligi.

View the embedded image gallery online at:
https://radioplus.com.pl/radom/42345-lop#sigProGalleria537786151f
Choinka konkurs w Radiu Plus Radom
Choinka konkurs w Radiu Plus Radom
Zapraszamy do nas: