Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: 26 maj 2020

Wydarzenia

Zebrali 8 ton żywności

poniedziałek, 02 grudnia 2019 15:14 / Autor: Krzysztof Chomicz
Krzysztof Chomicz

Wolontariusze radomskiego Banku Żywności w dniach 29-30 listopada zebrali niemal 8 ton produktów spożywczych. Pomogą one potrzebującym w przygotowaniu świątecznych posiłków. 

Bank Żywności współpracuje z ponad 50 organizacjami na terenie całego regionu. - Na czas zbiórki pracownicy tych organizacji stają się wolontariuszami Banku Żywności. Po przeliczeniu i selekcji produktów te osoby dokupują rzeczy, które mogą ubogacić świąteczne paczki - tłumaczyła Anna Głogowska,  koordynator Radomskiego Banku Żywności. 

 

Wśród potencjalnych darczyńców zdarzały się osoby, mówiące że osób potrzebujących już nie ma. - Nieprawdą jest, że ludzie już mają wszystkiego dużo. Nawet ci, którzy korzystają z programów wsparcia wciąż najwięcej mają wydatków. Nie można pozwolić na sytuację, kiedy ktoś musi wybrać czy kupić leki czy jedzenie - mówiła Anna Głogowska. 

 

Wciąż dużym problemem jest ilość żywności wyrzucanej przez sklepy wielkopowierzchniowe. - Federacji Polskich Banków Żywności udało się "przepchnąć" ustawę o zapobieganiu marnotrawstwu. Od tego roku sklepy mają obowiązek przekazywania produktów z krótkim terminem przydatności organizacjom charytatywnym - powiedziała koordynator Banku Żywności w Radomiu. 

Akcja po raz kolejny zanotowała ilościowo mniejszy wynik, niż w roku poprzednim. Jak podkreśla Anna Głogowska, organizatorzy są jednak zadowoleni z jakości ofiarowanych produktów. 

Zapraszamy do nas: