Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Dziś jest: 16 lipca 2020

RADOM

Pomóż Zielonemu Mikołajowi obdarować potrzebujących! Już po raz dziesiąty...

wtorek, 03 grudnia 2019 10:33 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Zaczynali dziesięć lat temu, dziś integrują środowisko kibiców, przedsiębiorców i ludzi dobrej woli. Po raz kolejny chore i potrzebujące dzieci otrzymają upominki od Zielonego Mikołaja. Akcja po raz dziesiąty organizowana jest przez Stowarzyszenie kibiców "Tylko Radomiak". 

Z roku na rok pomoc w ramach Zielonego Mikołaja trafia do coraz większej grupy potrzebujących. Kibice odwiedzają pacjentów Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, podopiecznych Słonecznego Domu, rodzinnych domów dziecka i placówek wychowawczych. Docierają również do Domu Samotnej Matki oraz do najbardziej potrzebujących rodzin wskazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.  W tym roku dodatkowo pojadą do Kozienic, by mikołajkowymi paczkami obdarować podopiecznych tamtejszego Domu Dziecka. 

- Mikołaj już na tyle urósł, że jego pomoc dociera do szerokiego grona odbiorców - mówi z uśmiechem Kamil Molga ze Stowarzyszenia "Tylko Radomiak" i dodaje: - Naszym kolejnym sukcesem jest to, że Zielony Mikołaj zintegrował nie tylko środowisko kibicowskie, ale także zaangażował wielu mieszkańców Radomia, mniejszych czy większych przedsiębiorców: 

Zbiórka potrwa do wtorku, 3 grudnia. - W prawdzie termin powoli mija, jeśli ktoś chce - cały czas może nas wesprzeć - mówi Kamil Molga. Przynosić można wszystko, co może stać się upominkiem - od długoterminowej żywności, przez słodycze, zabawki, gry, książki po pluszaki. Paczki przynosić można na stoisko Radomiaka w Galerii Słonecznej (tzw. Zielona Wyspa) oraz do Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych przy ul. Lipskiej w Radomiu. 

- W tym roku Zielony Mikołaj będzie bardzo hojny - cieszy się Kamil Molga i pokazuje, ile prezentów odebrał z Wyspy w ciągu jednego dnia: 

Finał akcji tradycyjnie 6 grudnia - w Mikołajki. 

Całości rozmowy z Kamilem Molgą o pomaganiu, integracji środowisk i dziesięciu latach działań na rzecz potrzebujących wysłuchać można tutaj: 

Zapraszamy do nas: