Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Leonard Murialdo, prezbiter
Dziś jest: 30 marca 2020

RADOM

Betonox chce dokończyć Radomskie Centrum Sportu

środa, 04 grudnia 2019 12:33 / Autor: Michał Kaczor
fot. Radomskie Centrum Sportu
Michał Kaczor

Czy Betonox Construction dokończy Radomskie Centrum Sportu? Firma złożyła wymagane dokumenty.

Dokumenty Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji otrzymał w poniedziałek. Firma ma czas do czwartku (5 grudnia) do 12:00 na złożenie wyjaśnienia odnośnie jednej kwestii. Jeśli Betonox uzupełni brak, to nie będzie przeszkód do podpisania umowy.

- Wtedy skierujemy wniosek do rady miejskiej o zatwierdzenie Wieloletniej Prognozy Finansowej i jeśli wszystko będzie w porządku, to możemy wybrać ofertę i podpisać umowę - mówi Grzegorz Janduła, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i i Rekreacji w Radomiu.

Przypomnijmy, firma Erekta wybrana w poprzednim przetargu nie stawiła się do podpisania umowy. W związku z tym miasto złożyło wniosek do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

MOSiR podejrzewa, że podmiot, który wygrał przetarg oraz inny podmiot, który nie brał udziału w przetargu podejmowały działania, które doprowadziły do skutecznego uchylenia się przez podmiot wykonawczy od zawarcie umowy bez ponoszenia kosztów finansowych. - Zabezpieczeniem zgodnie w warunkami przetargowymi było wadium w wysokości 500 tysięcy złotych. Natomiast zdaniem zamawiającego podjęte w odpowiednim czasie działania pozwoliły firmie, która wygrała przetarg uchylić się od umowy bez ponoszenia kar finansowych - wyjaśnia Beata Galas  rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu. 

Zapraszamy do nas: