Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

RADOM

Maja Białek - Wolontariuszką Roku!

czwartek, 05 grudnia 2019 21:41 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Maja Białek z XI L0 z Oddziałami Integracyjnymi im. St. Staszica w Radomiu – wolontariuszką roku! Uroczysta gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza odbyła się w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka w Radomiu. W tym roku było wyjątkowe, bo odbyło się po raz 20. - Jak co roku spotykamy się, żeby podziękować wolontariuszom za ich pracę, serce i zaangażowanie. Wolontariat to jeden z naszych programów, ale zajmuje bardzo ważne miejsce w naszej organizacji - mówi prezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka, ks. Andrzej Tuszyński:

Podczas obchodów wyłoniono Wolontariusza Roku. Ten zaszczytny tytuł otrzymała 18-letnia Maja Białek, uczennica XI LO im. Stanisława Staszica w Radomiu. Jak mówi, zakochała się w Arce, a dzięki ludziom, których tam poznała otworzyła się na świat:

- Jestem bardzo zaskoczona. Nie chciałam startować w tym konkursie, ale ostatecznie zostałam nominowana i nagrodzona. Nie lubię jednak być nagradzana za coś co robię z chęcią i ogromną przyjemnością. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy na mnie postawili i z którymi współpracuję - mówi.

Kandydaturę Mai zgłosił opiekun młodzieży działający w Arce, ks. Krzysztof Bochniak. - Nie było łatwo, bo Maja jest niezwykle skromną osobą. Przekonanie jej, by wzięłą udział w konkursie, trwało naprawdę długo - mówi:

 - Każdy z nich, bez wyjątku, zasługuje na wyróżnienie, ale Maja ujęła nas swoją skromnością i, mimo, że przed nią matura, ogromnym, bezinteresownym zaangażowaniem na wielu płaszczyznach - dodaje ks. Krzysztof Bochniak.

Maja Białek opiekuje się niepełnosprawnymi, od 3 lat systematycznie pomaga w Rodzinnym Domu Dziecka, z powodzeniem też koordynuje pracę wolontariuszy w placówce przy ul. Chrobrego.

Jak ważna i bezcenna jest pomoc wolontariuszy przekonał się m.in. Arkadiusz Kowalik, ojciec trójki dzieci, w tym dwójki niepełnosprawnych. - To Bóg posłał do nas tych ludzi, prawdziwych aniołów ze skrzydłami - mówi:

- Wolontariat jest jednym z przykładów realizowania miłości bliźniego wobec potrzebujących - mówi Ordynariusz Dicezji Radomskiej, ks. bp Henryk Tomasik:

Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży Arka, od lat kibicują władze miasta. - Radom wolontariatem stoi - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik. - Jubileusz Arki, to doskonała okazja, by podziękować tym wszystkim, którzy poświęcają swój czas innym, nie oczekując nic w zamian - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik:

Podczas uroczystej gali wyróżnione też zostały szkolne koła wolontariackie współpracujące z Arką od początku istnienia stowarzyszenia. Dyplomami i pamiątkowymi medalami uhonorowani zostali m.in.: PSP nr 4,  PSP nr 31 i PSP nr 34 oraz II LO im. Marii Konopnickiej, VII Lo im. KK Baczyńskiego i XI LO z Oddziałami Integracyjnymi im. St. Staszica w Radomiu.

 

Zapraszamy do nas: