Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

RADOM

Radomskie Centrum Sportu: w środę decyzja radnych

piątek, 06 grudnia 2019 18:30 / Autor: Michał Kaczor
fot. Jakub Szczechowski/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Radomscy radni w środę (11 grudnia) będą debatować na temat Radomskiego Centrum Sportu. Chodzi o zabezpieczenie dodatkowych 16 mln zł na dokończenie budowy.

Prezydent Radosław Witkowski w czwartek skierował wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji rady miejskiej. To po tym, jak firma Betonox Construction złożyła wymagane dokumenty w sprawie dokończenia Radomskiego Centrum Sportu. Oferta spółki jest jednak wyższa od tej, która pierwotnie została wybrana w przetargu. W związku z tym konieczne jest zabezpieczenie dodatkowych 16 mln zł.

- Teraz wszystko w rękach radnych. Jestem zdeterminowany, aby dokończyć budowę Radomskiego Centrum Sportu. Zgodnie z umową, wykonawca będzie miał 12 miesięcy na dokończenie hali widowiskowo-sportowej, stadionu piłkarskiego i układu drogowego - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Przypomnijmy, że do przetargu na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu wpłynęły dwie oferty. Pierwotnie najkorzystniejszą złożyła firma Erekta, ale przedstawiciele nie stawili się na podpisanie umowy. Oferta spółki Betonox Construction opiewa na kwotę ponad 82 mln zł.

Sesja nadzwyczajna w środę (11 grudnia) o 17:00.

 

Zapraszamy do nas: