Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wincenty Pallotti, prezbiter
Dziś jest: 22 stycznia 2020

RADOM

Mieszkanie Plus z błogosławieństwem

12 grudnia 2019, 15:14 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Na ostatniej prostej są przygotowania do wybudowania bloków mieszkalnych w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus w Radomiu. Poświęcenia placu w najbliższy poniedziałek o godz. 11.00 dokona ks. Andrzej Tuszyński, proboszcz parafii św. Wacława. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli m.in. Robert Nowicki, podsekretarz stanu w ministerstwie rozwoju, Mirosław Barszcz, prezes zarządu PFR Nieruchomości, spółki realizującej inwestycję w ramach programu Mieszkanie Plus, prezydent Radomia, parlamentarzyści i radomscy radni..

Za projekt radomskiego Mieszkania Plus odpowiada warszawska pracownia EMA Studio. Na działce przy ulicy Tytoniowej wskazanej przez radomski samorząd powstaną dwa 7-kondygnacyje budynki ze 124 mieszkaniami, których średnia powierzchnia wyniesie ponad 50 metrów kwadratowych. Wśród powstających lokali będą zarówno kawalerki, jak i mieszkania 4-pokojowe. Dzięki nim osoby bez zdolności kredytowej, czekający na usamodzielnienie się młodzi ludzie i poszukujące stabilizacji rodziny będą mogły spełnić marzenie o mieszkaniu, które da im poczucie bezpieczeństwa i pozwoli planować przyszłość.

Zainteresowani mieszkaniami mogli wypełnić ankietę opublikowaną na stronie spółki PFR Nieruchomości. Zgłosiło się ponad 2,4 tys. chętnych.

Ankietowani odpowiadali na ponad 20 pytań – zarówno tych dotyczących metrażu, struktury i standardu wykończenia preferowanego lokalu, jak i obecnej sytuacji mieszkaniowej, rodzinnej i materialnej. Przeważająca większość ankietowanych, bo blisko 75%, to mieszkańcy Radomia i rozliczający PIT w tym mieście. Aż 80% to ludzie młodzi pomiędzy 21 a 40 rokiem życia. Niemal połowa dzieli mieszkanie z rodziną lub rodzicami, a 38% najmuje je na rynku komercyjnym.

Jeżeli chodzi o preferencje dotyczące struktury i standardu mieszkania, to największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania trzypokojowe – 43%, z kolei dwa pokoje wybrałoby 35% ankietowanych. Najwięcej osób – niemal 65% – wybrałoby mieszkanie wykończone w standardzie podstawowym.

– Radom to miasto, które zmaga się z odpływem mieszkańców na rzecz Warszawy. Mam nadzieje, że te 124 mieszkania będą dla radomian powodem do pozostania w mieście i założenia tu rodziny – mówi wiceprezes PFR Nieruchomości Grzegorz Muszyński.

Zapraszamy do nas: