Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Dziś jest: 26 września 2020

RADOM

Z poparzeniami trafiła do szpitala

czwartek, 10 października 2013 11:22 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Nieostrożność była główną przyczyną pożaru, do jakiego doszło dziś rano w centrum Opoczna. Ogień pojawił się w mieszkaniu przy ul. Inowłodzkiej.

Jak wyjaśnia st. kpt. Andrzej Urbańczyk z opoczyńskiej straży pożarnej, główną przyczyną pożaru była nieostrożność przy rozpalaniu ognia w piecyku do ogrzewania mieszkania. - 34-letnia kobieta najprawdopodobniej dolała do piecyka łatwoplanego płynu. Doszło do wyrzucenia ognia na zewnątrz, w wyniku czego powstał pożar, a kobieta została poparzona - mówi. Lokatorka mieszkania z poparzeniem stóp, kolan i prawej dłoni przewieziona została do opoczyńskiego szpitala. To kolejne już tego typu zdarzenie, do którego dochodzi na skutek nieostrożności osób posługujących się ogniem. Stąd apel strażaków do mieszkańców o rozwagę i ostrożność przy korzystaniu z piecyków i kuchenek. Ich niewłaściwe użytkowanie może doprowadzić do tragedii.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.