Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Sebastian Pelczar, biskup
Dziś jest: Wtorek, 19 stycznia 2021

RADOM

Objazdy podczas Orszaku Trzech Króli

czwartek, 02 stycznia 2020 17:03 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

6 stycznia zostaną wprowadzone objazdy dla autobusów. Wystąpią również utrudnienia w ruchu.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przemarszem Orszaku Trzech Króli, w dniu 6 stycznia 2020 roku (poniedziałek) w godzinach około 12:00-12:45 zostaną wprowadzone objazdy dla autobusów linii 1, 7, 8, 9, 15, 17 i 25. Wystąpią również utrudnienia w ruchu.

Orszak Trzech Króli rozpocznie się na Rynku o godzinie 12:00. Trasa przemarszu będzie poprowadzona przez ulice Wolność, Reja, plac Kazimierza Wielkiego i Żeromskiego do placu Corazziego (przy Urzędzie Miejskim). Po drodze kolumna będzie zatrzymywała się przed kościołem ewangelicko-augsburskim, przy klasztorze ojców Bernardynów, u zbiegu z ulicą Witolda, przed kościołem garnizonowym oraz przy parku Kościuszki - naprzeciw Urzędu Miejskiego (w tych miejscach zaplanowano inscenizacje związane ze świętem - będą tam postoje po około 10 minut).

W związku z tymczasowym zamknięciem dla ruchu kołowego odcinków ulic Reja i Żeromskiego, w godzinach około 12:00-12:45 zostaną wprowadzone objazdy dla poszczególnych kursów autobusów komunikacji miejskiej linii 1, 7, 8, 9, 15, 17 i 25 (szczegóły w załączniku PDF do niniejszego komunikatu). Zasadniczo będą one przebiegać ulicami Wałową (zamiast Reja) i Tochtermana (zamiast Żeromskiego). Podczas przejścia orszaku przez plac Kazimierza Wielkiego (od ulicy Reja do ulicy Żeromskiego) ruch kołowy będzie chwilowo całkowicie wstrzymany. Może to spowodować kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów miejskich - w takim przypadku przeczekają one na ulicach Malczewskiego i Wałowej.

Podczas objazdów mogą występować kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów. MZDiK prosi wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w okolicach przemarszu oraz o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem i - w miarę możliwości - o omijanie tej części miasta.

Źródło: MZDiK